Rozwój wznowił treningi. W jakim składzie?


kowalski trening sk news

Dziś o 14:00 na boisku MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda nasza drugoligowa drużyna rozpoczęła pierwsze zajęcia w 2018 roku.

– Odbyliśmy typowy trening wprowadzający: technikę podań przeplataną z prewencją na gumach. Zakończyliśmy 30-minutową grą. W przyszłym tygodniu odbędziemy badania – mówi Rafał Bosowski, drugi trener Rozwoju.

W „gierce” zabrakło wracających po kontuzjach Adama Żaka i Bartosza Marchewki, którzy trenowali z zespołem tylko w pierwszej części zajęć. Po urazie kolana rehabilituje się z kolei Mateusz Wrzesień, o czym możecie przeczytać TUTAJ. W pełni sił jest już za to Przemysław Gałecki.

W treningu uczestniczył Kamil Bętkowski, wystawiony przez nasz klub na listę transferową. Nie było już z drużyną Pawła Szołtysa. Okres wypożyczenia 20-letniego pomocnika z GKS-u Katowice upłynął w grudniu i na tym też zakończył się jego pobyt w Rozwoju. Jesienią Szołtys zaliczył w drugiej lidze 9 występów, strzelając 1 gola (w wyjazdowym meczu z ROW-em 1964 Rybnik).

– Cały czas pracujemy nad potencjalnymi wzmocnieniami. Musimy dokonać konkretnych ruchów – podkreśla Bosowski.

Dotyczy to nie tylko kadry drużyny, ale też… sztabu szkoleniowego, „osieroconego” w ostatnich dniach odejściem Macieja Mozesa. Fizjoterapeuta rozstał się z Rozwojem po 12 latach.

– Bardzo dziękujemy Maćkowi za wszystko, co dla nas zrobił. Teraz rozglądamy się za młodym, ambitnym fizjoterapeutą, który chciałby popracować na poziomie drugiej ligi – dodaje drugi trener naszego zespołu.

Pierwszy sparing Rozwój rozegra 20 stycznia z Szombierkami Bytom, czyli liderem I grupy czwartej ligi śląskiej. Nasza drużyna zimę spędza w strefie spadkowej tabeli drugiej ligi.

KADRA ROZWOJU NA I TRENING W 2018 ROKU
Bramkarze: Golik, Soliński, Witek
Obrońcy: Czekaj, Dudek, Gałecki, Kowalski, Kunka, Szeliga
Pomocnicy: Baranowicz, Barwiński, Bętkowski, Kaletka, Kamiński, Lazar, Łączek, Mońka, Olszewski, Paszek, Płonka, Tabiś, Waśkiewicz, Zielonka
Napastnicy: Marchewka, Żak

foto: Szymon Kępczyński