Rozwój wznowił treningi. W tym tygodniu dwa sparingi


W poniedziałkowe wczesne popołudnie nasza drużyna odbyła na „Kolejarzu” pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym do sezonu 2022/23 IV ligi śląskiej.

W około 2-godzinnych zajęciach pod okiem trenerów Tomasza Wróbla, Marka Kolonki i prezesa Sławomira Mogilana udział wzięli bramkarze Bartosz Golik, Jan Adamiec, Juliusz Bryła, Kamil Figura i Maciej Nowak oraz zawodnicy z pola: Olaf Baranowicz, Piotr Barwiński, Wojciech Bielec, Fabian Cieślar, Dawid Ciszewski, Patryk Gembicki, Jakub Haładyń, Szymon Jarek, Daniel Kaletka, Oliwier Kwiatkowski, Jakub Myśliwczyk, Robert Woźniak, Tomasz Wroza, Cezary Ziarkowski, a także gracze zespołu juniorów starszych przygotowujący się do sezonu I ligi wojewódzkiej, z których część grała już w pierwszej drużynie: Szymon Andrejczyk, Mateusz Bałos, Oskar Brzeziński, Mateusz Draga, Mikołaj Holeczek, Oliwier Jarosz, Igor Rogowski, Mateusz Rzeszowski i Maksymilian Zieliński.

Z powodów zdrowotnych brakowało Michała Flaka, Wiktor Skroch został zaproszony na tydzień do Białegostoku, gdzie trenuje z trzecioligowymi rezerwami Jagiellonii, których szkoleniowcem jest były członek sztabu Rozwoju Adrian Siemieniec, zaś Bartosz Chwila, Oliwier Gasz i Olivier Lazar rozstali się z naszym klubem. Dziękujemy za wspólne lata, na więcej informacji dot. tych kwestii i oficjalne podziękowania jeszcze z pewnością przyjdzie pora.

Pierwszą bramkę podczas letnich przygotowań zdobył na „małych grach” Fabian Cieślar po asyście – jakże mogło być inaczej – Daniela Kaletki z prawego skrzydła.

To będzie intensywny tydzień. We wtorek i czwartek naszą drużynę czekają podwójne treningi na boisku i hali, rozegramy też dwa sparingi. Najpierw, w środę o 16:00, zmierzymy się w Zabrzu-Makoszowach z trzecioligowymi rezerwami Górnika, zaś w sobotę o 11:00 sprawdzimy się na tle Polonii Bytom, czyli faworyta III grupy trzeciej ligi. To spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Olimpijskiej.

W okresie przygotowawczym czekają nas jeszcze mecze kontrolne z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Odrą II Opole i Bytovią. Ten ostatni rozegrany zostanie podczas tygodniowego zgrupowania we Władysławowie na obiektach COS Cetniewo.

Runda jesienna IV ligi śląskiej rusza w drugi weekend sierpnia. Nasz zespół na „dzień dobry” zagra w hitowej konfrontacji z Ruchem Radzionków, a więc wicemistrzem poprzedniego sezonu naszej ligi.

11 lipca – pierwszy trening
13 lipca – sparing z Górnikiem II Zabrze (3 liga)
16 lipca – sparing z Polonią Bytom (3 liga)
23 lipca – sparing z Gwarkiem Tarnowskie Góry (3 liga)
27 lipca – sparing z Odrą II Opole (4 liga)
30 lipca-5 sierpnia: zgrupowanie we Władysławowie, COS Cetniewo
31 lipca – sparing z Bytovią (4 liga)
13 sierpnia – inauguracja rundy jesiennej