Ruch Chorzów – Rozwój 4:1. Sparing w cieniu powrotu


adam_zak_ruch

Pierwszoligowy „Niebiescy” okazali się w środowe przedpołudnie zbyt mocni na nasz zespól. Honorowego gola strzelił Michał Szeliga. Wydarzeniem dnia był jednak występ Tomasza Wróbla.

Tomasz Wróbel wystąpił w drugiej połowie sparingu z Ruchem, pieczętując swój powrót na stare śmieci, którego warunki zostały już ustalone. – To będzie duże wzmocnienie – przyznawał Rafał Bosowski, jeden z trenerów Rozwoju, mówiąc o 35-letnim pomocniku, „Ćwirek” zagra przy Zgody 28 po rocznej przerwie. 2017 rok nasz wychowanek spędził w Rakowie Częstochowa, z którym rozstał się po zakończeniu jesieni w Nice 1 Lidze. Szerzej będziemy jeszcze o tym pisać w innych newsach.

Swój powrót Tomek mógł uczcić asystą. Po jego dośrodkowaniu z prawej flanki, strzał głową oddał Michał Płonka, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki Ruchu. „Niebiescy” wtedy prowadzili już 3:1 – mimo że tylko przez ostatnie pół godziny grali w optymalnym zestawieniu (ten fragment wygrali 1:0).

Wcześniej godzinny występ zaliczył skład złożony w sporej mierze z zawodników bardzo młodych. Dwa gole po ładnych uderzeniach z nieco dalszej odległości zaaplikował nam Artur Balicki. Wynik otworzył z kolei już w 5. minucie Michał Rutkowski (asysta Balickiego), czyli stoper mający za sobą występy w drużynie juniorów Rozwoju. Z innych tego typu akcentów, na murawie pojawił się też dobrze nam znany Adam Krakowski, testowany aktualnie w chorzowskim zespole.

Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył (na 2:1) Michał Szeliga, głową lobując Kevina Paszka. Strzelanie zakończyło się po dość kontrowersyjnym rzucie karnym. Starcie Przemysława Gałeckiego z Vilimem Posinkoviciem arbiter zakwalifikował jako faul, a z 11 metrów Bartosza Solińskiego pokonał Maciej Urbańczyk, czyli jego kolega z czasów wspólnych występów przy Cichej.

Nas mógł cieszyć nie tylko powrót Tomasza Wróbla, ale też Michała Płonki czy Adama Żaka, ostatnio wyłączonych z powodu kontuzji. Kolejny sparing rozegramy w sobotę. Naszym rywalem będzie lider III grupy trzeciej ligi – Skra Częstochowa. Początek o godz. 11:00 na „Kolejarzu”.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 4
środa, 31 stycznia, godz. 11:30, „Kresy” w Chorzowie

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 4:1 (2:1)
1:0 – Rutkowski, 5 min
2:0 – Balicki, 32 min
2:1 – Szeliga, 39 min (głową)
3:1 – Balicki, 52 min
4:1 – Urbańczyk, 84 min (karny)

Ruch Chorzów: K. Paszek (46. Bielecki) – Komarnicki (57. Villafane), Kulejewski (57. Kowalczyk), Rutkowski (57. Hołownia), Słoma (57. Przybecki), Bogusz (57. Urbańczyk), Zawal (57. Trojak), Krakowski (46. Starzyński), Sikora (57. Walski), Siedlik (57. Mello), Balicki (57. Posinković).
Trener Juan Ramon ROCHA.

Rozwój Katowice: Golik (46. Soliński) – Szeliga (46. Żak), Gałecki (46. Baranowicz), Czekaj (69. Gałecki), Gancarczyk (46. Kunka), Łączek – Mońka, Barwiński (46. Wróbel), Płonka (55. Lazar), Kowalski – D. Paszek.
Trenerzy Michał MAJSNER i Rafał BOSOWSKI.

foto: Szymon Kępczyński