Sebastian Olszewski w Warcie Poznań


17-letni wychowanek Rozwoju Katowice na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do przedstawiciela Fortuna 1 Ligi ze stolicy Wielkopolski.

Warta to 13. zespół poprzedniego sezonu zaplecza ekstraklasy i klub rozwijający się pod wodzą nowego właściciela. Niedawno szefem rady nadzorczej został tam były prezes GieKSy, Marcin Janicki, a teraz przyszła pora na kolejny ruch na linii Poznań – Katowice. Sebastian Olszewski podpisał z „Zielonymi” dwuletnią umowę z opcją jej przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Urodzony w 2001 roku „Basti” to wychowanek Rozwoju. W seniorskiej piłce debiutował w lipcu 2017 roku, mając niecałe 16 lat. Łącznie na poziomie drugiej ligi rozegrał 34 spotkania, z czego 25 – w poprzednim sezonie. Obiektywnie trzeba przyznać, że zrobił bardzo duży progres i grając na prawej stronie defensywy był pewnym punktem zespołu.

Nie sądziłem, że tak szybko opuszczę Rozwój, ale w klubie niestety pojawiły się problemy. Dostałem dobrą ofertę z Warty i zdecydowałem się na przenosiny do Poznania. Tak się składa, że akurat na stadionie Warty debiutowałem w seniorskiej lidze. Głównym celem jest teraz dla mnie wywalczenie miejsca w jedenastce i debiut w I lidze, a późniejsze cele same się pewnie wyjaśnią. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiał dać z siebie wszystko, żeby zwrócić na siebie uwagę trenera i znaleźć się w kadrze meczowej – powiedział Sebastian Olszewski, cytowany przez oficjalną stronę Warty.

„Basti”, dziękujemy! Powodzenia na zapleczu ekstraklasy!

foto: Tomasz Błaszczyk