Sobota i niedziela z Akademią. Pojedynki z liderami rozgrywek zdominują weekend!


Szykuje się najbardziej emocjonujący weekend zmagań młodzieży w obecnej rundzie. Aż cztery razy nasze drużyny mierzyć się będą z liderami poszczególnych rozgrywek. Będzie się działo!

Sobotni poranek rozpoczniemy z wysokiego “C”. Przed nami emocjonujące starcie w I lidze wojewódzkiej trampkarzy młodszych. Na “Kolejarzu” zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Witka zmierzy się w derbach Katowic z GKS-em. Zespół z Bukowej po pięciu kolejkach jest liderem rozgrywek. Oba zespoły będą chciały zrehabilitować się po zeszłotygodniowych porażkach. W ubiegły weekend Rozwój uległ Zagłębiu Sosnowiec 0:3, natomiast GieKSa musiała uznać w Bielsku-Białej wyższość Rekordu (0:3).

Spotkanie na szczycie czeka nas również w VII lidze okręgowej młodzików młodszych. Podopieczni trenera Pawła Rosy zmierzą się z niepokonanym do tej pory Orłem Mokre. Nasza drużyna po trzech kolejkach zajmuje drugą lokatę. Do lidera traci trzy punkty, ale rozegrała jedno spotkanie mniej. Początek meczu o godzinie 9 na obiekcie sportowym MOSiR w Kostuchnie.

O pozycję lidera I ligi wojewódzkiej B2 w sobotnie przedpołudnie powalczą juniorzy młodsi. Rozwój uda się do oddalonego blisko 100 km od Katowic Kłobucka gdzie zmierzy się z miejscowym Zniczem. Nasi rywale rozegrali do tej pory jeden mecz. W drugiej kolejce w domowym starciu pokonali Ruch Radzionków 3:2. Katowiczanie z kompletem zwycięstwem zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez trenerów Sławomira Mogilana i Rafała Bosowskiego pokonała kolejno: 1 FC Katowice (21:0), Ajaks Częstochowa (3:2) oraz Czarnych Sosnowiec (3:0).

Po wyjazdowej porażce w Bukownie “plamę” zmazać będą chcieli podopieczni trenerów Gancarczyka i Socha. Na ich drodze stanie zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli III ligi wojewódzkiej C2 zespół 1 FC Katowice. Nasza drużyna z dorobkiem czterech punktów plasuje się aktualnie na piątej pozycji. Zespół Rozwoju wyprzedzają obecnie Stadion Śląski Chorzów, Orbita Bukowno, Pogoń Imielin i Sprint Katowice.

Środowa strata punktów w pojedynku z Akademią 2012 Jaworzno spodowała spadek drużyny młodzików młodszych na trzecią pozycję w tabeli III ligi wojewódzkiej D2. Katowiczanie doskonałą okazję na rehabilitację będą mieli już w sobotę w starciu z SMS-em Ruda Śląska. Jedno zwycięstwo, dwa remisy i porażka to aktualny bilans naszych rywali w rozgrywkach. Rudzianie po czterech kolejkach plasują się tuż za Rozwojem i tracą do zespołu prowadzonego przez Seweryna Gancarczyka i Krzysztofa Socha zaledwie dwa punkty.

Z liderem I ligi wojewódzkiej C1 zmierzą się także podopieczni trenera Kamila Pągowskiego. W sobotę naszą drużynę czeka wyjazd do Zabrza. Przewodzący w tabeli Górnik zgromadził w sześciu meczach 15 punktów. Rozwój z dziewięcioma punktami zajmuje pozycję czwartą. Ewentualna porażka skomplikuje naszą sytuację w rozgrywkach. Od strefy zagrożonej spadkiem trampkarzy starszych dzielą jedynie trzy punkty.

Bardzo ważne spotkanie czeka nasz zespół także w Centralnej Lidze Juniorów U-17. O wyjście ze strefy spadkowej Rozwój powalczy w sobotnie popołudnie ze Stadionem Śląskim. Rozwój i Stadion to “sąsiedzi” w tabeli CLJ. Obie drużyny dzieli aktualnie zaledwie jeden punkt. Nasi rywale świetnie rozpoczęli rozgrywki pokonując na inaugurację Ruch Chorzów 3:2. Tydzień później podzielili się w Zabrzu punktami z Górnikiem (0:0). W ostatnich trzech kolejkach Stadion trzykrotnie musiał jednak uznawać wyższość rywali. Chorzowianie niespodziewanie ulegli Gwarkowi Zabrze 2:3 i Pomologii Proszków 1:2. W starciu z aktualnym wiceliderem Centralnej Ligi Juniorów U-17 Zagłębiem Lubin zespół z Chorzowa przegrał 1:3.

Trudne spotkanie również przed młodzikami starszymi. W niedzielny poranek nasz zespół zawita na terenie lidera II ligi wojewódzkiej D1. W Sosnowcu prowadzona przez trenerów Gancarczyka i Socha drużyna zmierzy się z niepokonanym jak dotąd Zagłębiem. W czterech kolejkach nasi rywali zgarnęli komplet punktów i z imponującym bilansem bramkowym 20:2 rozsiedli się na dobre w fotelu lidera. Katowiczanie po ubiegłotygodniowej minimalnej porażce 0:1 z Ajaksem Częstochowa zajmują z dorobkiem ośmiu punktów trzecią lokatę.

Zespół Tomasza Wróbla to obok Ruchu Chorzów jedyna niepokonana drużyna w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A1! Katowiczanie nie przegrali żadnego z sześciu meczów, a w czterech ostatnich spotkaniach zanotowali cztery z rzędu zwycięstwa. W 7. kolejce nasza drużyna zmierzy się w wyjazdowym starciu z Rakowem Częstochowa. Zespół spod Jasnej Góry zgromadził do tej pory dziewięć punktów i zajmuje szóste miejsce w I lidze wojewódzkiej juniorów starszych. Ostatnich trzech spotkań drużyna z Częstochowy nie może zaliczyć jednak do udanych. Raków zanotował trzy porażki z rzędu i w niedzielnym meczu będzie chciał przerwać złą passę.

Po raz kolejny najciekawiej zapowiada się starcie w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Rozwój podejmie na własnym terenie wicelidera rozgrywek FC Wrocław Academy. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Chrobrym Głogów nasz zespół został samodzielnym liderem CLJ. Warto jednak podkreślić, że wrocławianie znakomicie radzą sobie na wyjazdach. Z wszystkich trzech meczów wyjazdowych przeciwnicy przywozili dotychczas komplet punktów: Chrobry Głogów (6:1), Miedź Legnica (1:0), Piast Gliwice (3:0). U siebie rywale przegrali w ubiegłym tygodniu ze Śląskiem Wrocław (3:4), natomiast w trzeciej kolejce podzielili się punktami we Wrocławiu z Falubazem Zielona Góra (0:0).

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2006
sobota, 21 września, godz. 9:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – GKS Katowice

VII LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2008/2009
sobota, 21 września, godz. 9:00, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – LKS Orzeł Mokre

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH B2
rocznik 2004
sobota, 21 września, godz. 11:00, boisko przy ul. Sportowej w Kłobucku
Znicz Kłobuck – Rozwój Katowice

III LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2007/2008
sobota, 21 września, godz. 11:00, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – 1 FC Katowice

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2008
sobota, 21 września, godz. 12:00, boisko przy ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej
SMS Ruda Śląska – Rozwój Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH C1
rocznik 2005
sobota, 21 września, godz. 13:30, boisko przy ul. Żniwiarzy w Zabrzu
Górnik Zabrze – Rozwój Katowice

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
rocznik 2004
sobota, 21 września, godz. 15:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Stadion Śląski Chorzów

II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW STARSZYCH D1
rocznik 2007/2008
niedziela, 22 września, godz. 9:00, boisko przy ul. Kresowej w Sosnowcu
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH A1
rocznik 2001/2002/2003
niedziela, 22 września, godz. 11:30, boisko przy ul. Limanowskiego w Częstochowie
Raków Częstochowa – Rozwój Katowice

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
rocznik 2005
niedziela, 22 września, godz. 17:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – FC Wrocław Academy

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl