Sobota Rozwoju w Bytomiu


W sobotę 16 lipca o godz. 11:00 nasza drużyna zmierzy się sparingowo z trzecioligową Polonią Bytom.

Będzie to drugi tego lata mecz kontrolny Rozwoju, który w tym tygodniu rozpoczął okres przygotowawczy do sezonu IV ligi śląskiej. W środę nasz zespół, który odbywa po dwie jednostki treningowe dziennie, przegrał w Zabrzu z rezerwami Górnika 1:2, a jedyną bramkę zdobył Oliwier Kwiatkowski.

Polonia – jak zabrzanie – to również trzecioligowiec ze ścisłej czołówki III grupy. W nowym sezonie, który wystartuje w pierwszy weekend sierpnia, będzie faworytem rozgrywek. Poprzednie trzy sezony kończyła na podium – dwukrotnie na drugim oraz trzecim miejscu. Tego lata znacząco się wzmocniła, zmieniła też trenera, bo Kamila Rakoczego zastąpił Ryszard Wieczorek, w którego sztabie znalazł się Adam Burek, znany nam ze wspólnych bojów o IV-ligowe punkty, jakie toczyliśmy (bez powodzenia…) z Odrą Wodzisław.

Odkąd reaktywowaliśmy pierwszą drużynę, opierając ją na wychowankach, z równie silnym przeciwnikiem, co Polonia, mierzyliśmy się tylko raz – w lutym 2021 z Ruchem Chorzów (0:4). Zawodnikiem zespołu z Bytomia jest Konrad Andrzejczak, były pomocnik Rozwoju, który jeszcze zimą ubiegłego roku korzystając z uprzejmości trenera Tomasza Wróbla wystąpił w naszych barwach w sparingu ze Szczakowianką, by podtrzymać formę. Niedługo potem trafił do Stali Brzeg, a z niej rok temu do Polonii.

Sparing odbędzie się na głównej płycie stadionu przy ul. Olimpijskiej i – jak informują gospodarze – będzie zamknięty dla publiczności. Dla bytomian to również drugi tego lata sparing. Tydzień temu wygrali z pierwszoligową Odrą Opole 2:0 i sam ten fakt świadczy o skali trudności, z jaką zmierzyć się będzie nasza młoda drużyna.

Poprzednio o ligowe punkty z 2-krotnym mistrzem Polski rywalizowaliśmy w sezonie 2016/17, kiedy spadał z drugiej ligi. Przy Zgody było 2:0, w rewanżu przy Olimpijskiej padł remis 1:1.

Polonia Bytom – Rozwój Katowice
letni mecz kontrolny nr 2
sobota, 16 lipca, godz. 11:00, stadion im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2

foto: administrator