Sparing: Rozwój – Piast II Gliwice 0:3


Nasza drużyna przegrała z czwartoligowymi rezerwami Piasta w swoim ostatnim tegorocznym sparingu.

W środę cieszyliśmy się z pierwszej wygranej naszego zespołu z trzecioligowcem (1:0 z Górnikiem II Zabrze), a tym razem musimy odnotować pierwszą porażkę na „Kolejarzu” w tym sezonie. Nie przegraliśmy meczu o punkty w IV lidze, ale dziś, w urodzinową sobotę, musimy uznać wyższość czwartoligowca z sąsiedniej II grupy w meczu kontrolnym.

Piast II, sklasyfikowany w tabeli na 6. miejscu, okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem, a sam mecz był prowadzony w bardzo dobrym tempie i mógł się podobać. Gliwiczanie poradzili sobie z naszym pressingiem, byli uważni w obronie, a sami wyprowadzali zabójcze dla nas kontry. Prawdę powiedziawszy nie przypominamy sobie, by jakiś rywal aż tak nękał nas po szybkich atakach. Tym samym podczas serii listopadowych sparingów wygraliśmy z trzecioligowcem, a ulegliśmy dwóm czwartoligowcom (przed tygodniem – GKS-owi II Tychy 1:3).

To był ostatni mecz Rozwoju w 2021 roku. Teraz przed naszym zespołem tydzień przerwy, a jeszcze przed świąteczno-noworoczną pauzą wznowi na chwilę treningi.

Protokół meczowy
zimowy sparing nr 3
sobota, 27 listopada, godz. 14:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Piast II Gliwice 0:3 (0:2)
0:1 – Styś, 20 min
0:2 – Gendera, 34 min
0:3 – Gendera, 85 min

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Gasz, Barwiński, Skroch – Ziarkowski, Ciszewski, Zielonka, Flak – Kaletka, Gembicki, Kwiatkowski oraz Czenczek, Wroza.
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator