Sparingowe derby ze Spartą


W sobotę 22 stycznia o godz. 15:00 na „Kolejarzu” rozpocznie się drugi tej zimy mecz kontrolny Rozwoju Katowice. Rywalem – Sparta Katowice, czyli trzecia drużyna tabeli klasy okręgowej.

Przed tygodniem wygraliśmy na wyjeździe 3:1 z Kuźnią Ustroń w pierwszym sparingu w 2022 roku, a teraz przychodzi pora na premierowy w nowym roku występ na katowickiej ziemi. O godz. 15:00 na „Kolejarzu” zmierzymy się ze Spartą.

Rywale plasują się na 3. miejscu w tabeli katowicko-sosnowieckiej „okręgówki”, tocząc emocjonującą walkę o awans z AKS-em Mikołów i Zagłębiem II Sosnowiec. Nie kryją wysokich aspiracji, o czym świadczą ruchy kadrowe. Hitem zimy w klasie okręgowej jest zakontraktowanie przez Spartę Tomasza Hołoty, byłego reprezentanta Polski. Dołączył on do plejady dawnych pierwszoligowców, tworzonej już przez Aleksandra Januszkiewicza czy zawodników doskonale znanych nam w Rozwoju – Bartosza Sobotki, Kamila Bętkowskiego, Sebastiana Gielzy.

W Sparcie grają też inni byli nasi zawodnicy, Fabian Wlaź, Daniel Krawczyk, Dominik Liburski czy bracia Marcin i Michał Łobodowie. Drużyna trenera Michała Czyża serię zimowych sparingów zaczęła imponująco – od wyjazdowej wygranej aż 6:1 z GKS-em II Tychy, czyli czołowym zespołem II grupy IV ligi śląskiej. Kuźnia, czyli poprzedni rywal Rozwoju, jest w tej lidze 11. – a to pokazuje skalę wyzwania, przed jakim stanie w sobotnie popołudnie nasz młody zespół.

Nasze sparingi ze Spartą to już tradycja. Właśnie z tym przeciwnikiem swój pierwszy mecz rozegrał w lipcu 2020 roku czwartoligowy, reaktywowany Rozwój. Na „Kolejarzu” padł wtedy remis 1:1, bramkę zdobył Robert Woźniak. W lutym 2021 na „Rapidzie” również skończyło się 1:1 i również musieliśmy odrabiać straty – do siatki trafił wtedy Szymon Zielonka po rzucie rożnym Dawida Ciszewskiego.

Jak będzie tym razem?

Rozwój Katowice – Sparta Katowice
zima 2022 – sparing nr 2
sobota, 22 stycznia, godz. 15:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator