Stadion na Asnyka coraz bliżej. Miasto podpisało umowę z wykonawcą


Firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej w 22 miesiące za 36,8 miliona złotych netto ma wybudować kompleks sportowy przy ul. Asnyka w Katowicach-Piotrowicach, który będzie dedykowany m.in. działalności Rozwoju.

W Piotrowicach przy ul. Asnyka, w miejscu starego boiska „Kolejarza”, powstanie nowoczesny kompleks, na którego będzie składać się: stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, boisko do baseballu, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i koszykówki, dwa boiska do siatkówki plażowej i plac treningowy street workout. Zawarto umowę z wybranym w przetargu wykonawcą – firmą Greta Sport, która ma teraz 22 miesiące na wykonanie zamówienia. Wbicie pierwszej łopaty w najbliższych tygodniach!

Oprócz boisk powstaną też nowe parkingi i ciągi pieszo-jezdne, a także budynek zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z trybunami przy głównym boisku piłkarsko-lekkoatletycznym na 228 miejsc siedzących. Nowy obiekt będzie ogrodzony i oświetlony, a teren zagospodarowany na nowo. Przy boisku stanie elektroniczna tablica wyników. Z kolei przy boisku do baseballu znajdują się dwie trybuny na 35 i 33 miejsca siedzące, natomiast przy boiskach do siatkówki plażowej zaprojektowano widownię o pojemności 51 miejsc siedzących. Koncepcja kompleksu sportowego przy ul. Asnyka była konsultowana z mieszkańcami, których uwagi i opinie wpłynęły na kształt finalnego projektu. Budowa kompleksu będzie kosztować 36,8 mln zł. Ma być dedykowany m.in. działalności Rozwoju.

KS Rozwój Katowice jest wspierany finansowo przez Miasto Katowice w procesie dotacyjnym. Przez ostatnie pięć lat Klub Rozwój Katowice otrzymał z Urzędu Miasta Katowice wsparcie rzędu prawie 3 mln zł. Ze względu na sytuację finansową klubu, skutkującą brakiem możliwości korzystania ze stadionu przy ul. Zgody ustalono nowy harmonogram wykorzystania miejskich obiektów piłkarskich uwzględniający wszystkie grupy szkoleniowe prowadzone w ramach działalności KS Rozwój. W ten sposób wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom Klubu. Dodatkowo powstała hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Mikołowskiej, z której korzysta KS Rozwój, a także zdecydowano, że nowy obiekt sportowy przy ulicy Asnyka umożliwi dalszy rozwój klubu, ale będzie także szansą na szkolenie w ramach m.in. Akademii Piłki Nożnej Katowice – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Od zeszłego sezonu nasze działania skupione zostały ku przyszłości, a nie przeszłości – podkreśla Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju. – Wiadomo, mamy jeszcze jakieś problemy, ale sytuacja klubu jest już bardzo stabilna i dlatego podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu się do rozgrywek IV ligi. Dziś mamy drużynę, w której grają tylko wychowankowie i młodzieżowcy, którzy jeszcze w zeszłym sezonie byli w naszej akademii. To najmłodsza drużyna w lidze, po rocznej przerwie wracająca do seniorskich rozgrywek. Takiej drużyny złożonej tylko z wychowanków w polskich rozrywkach prawdopodobnie nie ma, być może i na świecie. Warto tym chłopakom kibicować. Wiadomo, że dla najzdolniejszych nie jesteśmy klubem docelowym, tylko tym, z którego mają iść w górę.

źródło: fragmenty informacji prasowej Urzędu Miasta Katowice