Stal Mielec – Rozwój 1:0. Minimalna porażka na Podkarpaciu


Nasza drużyna minimalnie uległa na wyjeździe czołowej drużynie Fortuna 1 Ligi.

Jedynego gola strzelił po upływie kwadransa Andreja Prokić, a więc Serb z polskim paszportem, znany doskonale katowickim kibicom z dwóch sezonów spędzonych w GKS-ie. Bramek mogło paść więcej, a jak przekazał nam sztab szkoleniowy naszej drużyny, w drugiej połowie to my nie wykorzystaliśmy czterech bardzo dobrych szans na wyrównanie.

Rozwój postawił się trzeciej aktualnie sile Fortuna 1 Ligi i jednemu z faworytów do awansu na salony Lotto Ekstraklasy. Stało się tak, mimo że z powodów rodzinnych zabrakło Seweryna Gancarczyka, zaś urazy wyłączyły z gry Michała Płonkę, Daniela Paszka i Damiana Niedojada. Bardzo szybko natomiast boisko opuścić musiał Rafał Kuliński, który w jednym ze starć rozciął kolano. „Banana” zastąpił Bartosz Baranowicz, wracający do naszej drużyny – podobnie jak Bartosz Neugebauer – po okresie kilkudniowych treningów z GKS-em Katowice.

Warto odnotować, że po 75 minut w barwach Rozwoju rozegrali dwaj testowani pomocnicy. Na podawanie konkretnych personaliów jeszcze za wcześnie, ale nie zdradzimy wielkiej tajemnicy informując, że dzisiejszy sparing wystarczył, by nasi trenerzy zaopiniowali obu tych zawodników pozytywnie.

Dodajmy jeszcze, że zaplanowany na niedzielę sparing z czwartoligową Spójnią Landek, który miał zacząć się o 13:00 na „Kolejarzu”, został na prośbę rywala odwołany. Była wygrana ze Śląskim ZPN-em, po niej przyszła porażka w Mielcu… Kolejne w zimowym okresie przygotowawczym spotkanie kontrolne rozegramy najbliższej środy. I znowu sprawdzi nas pierwszoligowiec – tym razem będzie to GKS Jastrzębie. Wedle wstępnych założeń, pierwszy gwizde ma rozbrzmieć o 13:30 na „Kolejarzu”, ale o szczegółach będziemy jeszcze dokładnie informować. Wiele zależy od pogody. Taki mamy klimat.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 2
sobota, 26 stycznia, godz. 13:00, boczne boisko stadionu w Mielcu

Stal Mielec – Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 – Prokić, 15 min

Sędziował Marek Pająk (Mielec). Widzów 300.

Stal Mielec: Kiełpin – Spychała, de Amo, Dobrotka, Getinger – Šoljić, Nowak – Wroński, Sadłocha, Prokić – Mendi oraz Primel – Kiercz, Gąsior, Leandro, Gojko, Tomasiewicz, Seweryn, Grodzicki.
Trener Artur SKOWRONEK.

Rozwój Katowice: Soliński – Olszewski, Lepiarz, Gałecki, Łączek – testowany 1, Kuliński (15. Baranowicz), Lazar, testowany 2 – Kowalski, Wrzesień.
II połowa: Neugebauer – Mońka, Lepiarz, Barwiński, Łączek – testowany 1 (75. Kaletka), Baranowicz, Lazar, testowany 2 (75. Wroza) – Gembicki, Kamiński.
Trenerzy Marek KONIAREK i Rafał BOSOWSKI.

foto: TB