Sukces żaków Rozwoju. Awansowali na międzynarodowy turniej


Drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2013 dobrze spisała się w ostatnią niedzielę na turnieju w Chełmku.

Żacy Rozwoju mają za sobą udany występ na turnieju z serii International Ekstraliga Talentów, który odbył się w minioną niedzielę w Chełmku. Podopieczni trenera Macieja Radziejewskiego zajęli 3. miejsce w grupie A, legitymując się bilansem 5 zwycięstw, 1 remisu i 2 porażek. Wyprzedzili Zagłębie Sosnowiec, KS Chełmek, Spartę Katowice, Pogoń Kraków, Fablok Chrzanów, APN GKS Tychy i UKS SMS Stal Mielec, a ustąpili KS-owi Zakopane i Wiśle Kraków. W grupie B triumfował GKS Katowice, przed Powiatem Olkuskim i UKS AP 21.

Drużyny z miejsc 1-4 w swoich grupach – zatem również Rozwój – uzyskały przepustkę na międzynarodowy turniej, w którym 18 października wezmą udział Śląsk Wrocław, ŁKS Łódź, Barca Academy, Varsovia, Górnik Zabrze, czeskie Sigma Ołomuniec, Banik Ostrava, Zbrojovka Brno czy słowackie Juventus Żilina i Spartak Trnava. Rywalizacja znów ma toczyć się w Chełmku, a jeszcze ważniejsze od niej jest to, że 7-latkowie w dobrej atmosferze, otoczeni rówieśnikami aktywnie spędzą czas.

Zespół żaków Rozwoju grał w składzie: Maksymilian Matusiak, Maksymilian Mozes, Oliwier Padyjasek, Jakub Gancarczyk, Wojciech Kaczmarczyk, Daniel Bibel, Wiktor Bielawski, Patryk Pluta, Tolek Starzyk.

Gratulujemy!