Szesnasty w Polsce, drugi na Śląsku. Rozwój wysoko w rankingu piłkarskich akademii!


Rozwój został doceniony w klasyfikacji sporządzonej przez Instytut Sportu w Warszawie. – Robicie kawał dobrej roboty – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Milik.

Rozwój szesnasty w Polsce, drugi na Śląsku, a pierwszy w powiecie katowickim? Tak wynika z badania wykonanego przez Zespół Sportu Młodzieżowego przy Instytucie Sportu w Warszawie dotyczącego akademii piłkarskich w 2020 roku. Zostały w nim sklasyfikowane 263 kluby z całego kraju, w tym 17 z województwa śląskiego.

Za Rozwojem uplasowało się wiele rozpoznawalnych w Polsce piłkarskich firm. Choć nie brakuje nam przeszkód, jesteśmy już przyzwyczajeni do ich przeskakiwania i z optymizmem patrzymy w przyszłość, mając zespoły w I lidze śląskiej juniorów starszych, Centralnej Lidze Juniorów U-17 oraz U-15, a także uczestnicząc z powodzeniem w rozgrywkach IV ligi śląskiej seniorów w składzie stworzonym wyłącznie z wychowanków.

Do klasyfikacji tej odniósł się w mediach społecznościowych najsłynniejszy wychowanek naszego klubu, Arkadiusz Milik. – Jestem dumny z Rozwoju Katowice. Klub, w którym się wychowałem, zajął 16. miejsce w rankingu najlepszych akademii piłkarskich według Instytutu Sportu. Bardzo Wam kibicuję. Robicie kawał dobrej roboty. Trzymam kciuki za wszystkich młodych piłkarzy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na boisku – napisał napastnik reprezentacji Polski i Olimpique Marsylia, bez którego pomocy i wsparcia byłoby nam nieporównywalnie trudniej.

Pełną klasyfikację Instytutu Sportu znajdziecie TUTAJ.

foto: Wiktoria Michalska