Szombierki Bytom – Rozwój 1:0. Zimowa premiera na tarczy


szeliga_szombierki

Nasza drużyna poniosła porażkę w pierwszym tej zimy sparingu. Lider I grupy czwartej ligi śląskiej „złotego” gola strzelił w końcówce drugiej połowy, w której w barwach Rozwoju wystąpiło 10 młodzieżowców.

W sparingu z Szombierkami nasz zespół zagrał na dwa składy, w których łącznie pojawiło się aż 15 młodzieżowców. Większość zaliczyła po 45 minut. Krótsze, bo półgodzinne występy, odbyła jedynie trójka naszych bramkarzy – Bartosz Soliński, Bartosz Golik i Dawid Witek. Trenerzy Rafał Bosowski i Michał Majsner nie mogli z kolei skorzystać z Daniela Kamińskiego oraz zmagających się z urazami Daniela Paszka, Michała Płonki, Adama Żaka i Mateusza Września.

W zasadzie przez większość meczu – zwłaszcza w pierwszej połowie – inicjatywa należała do Rozwoju, ale nie przekładało się to na liczbę wypracowanych klarownych okazji. Paradoksalnie, nawet bliżej objęcia prowadzenia byliśmy po zmianie stron, gdy jedenastka składała się z Przemysława Gałeckiego, Michała Szeligi i dziewięciu młodzieżowców. Ostatecznie jednak, do siatki – w końcówce – trafił tylko lider I grupy czwartej ligi, wyprowadzając skuteczny szybki atak po prostej stracie naszego zespołu w środku pola.

W barwach Rozwoju zadebiutował Seweryn Gancarczyk. Zakontraktowany w poniedziałek były reprezentant Polski mógł podobać się w destrukcji, ale też jako „werbalny” dyrygent poczynań zespołu i lewonożny egzekutor stałych fragmentów gry.

Trzeba przyznać, że wizyta w Szombierkach, u byłego mistrza Polski, była prawdziwą przyjemnością. To miejsce ma duszę, śląski klimat, a boiskowej bazy może pozazdrościć czwartoligowcowi niejeden przedstawiciel wyższej klasy rozgrywkowej.

Przed naszą drużyną teraz intensywny sparingowo okres – 4 mecze w 11 dni. Ten najbliższy odbędzie się w środę z trzecioligowym BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Miejsce jego rozegrania nie jest jeszcze znane (albo będą to Katowice, albo Chorzów), oczywiście będziemy o tym informować na bieżąco na rozwoj.info.pl.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 1
sobota, 20 stycznia, godz. 13:30, boczne boisko stadionu Szombierek

Szombierki Bytom – Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 – Morys, 85 min

Szombierki Bytom: Wiśniewski (75. Zapiór) – Mielnik (70. Lebek), Cybul (46. Sikora), Ślęzok (46. testowany), Stefaniak (46. Rogala), Cichecki (46. Strączek), Gwiaździński (46. Cieszyński), Szombierski (46. Krzykawski), Lebek (46. Morys), Terbalyan (46. Sawicki), Zając (46. Majsner).
Trener Radosław OSADNIK.

Rozwój Katowice: Soliński (30. Golik) – Kunka, Czekaj, Gancarczyk – Mońka, testowany, Baranowicz, Tabiś, Łączek, Kowalski – Marchewka.
II połowa: Golik (60. Witek) – Kaletka, Dudek, Gałecki – Zielonka, Barwiński, Waśkiewicz, Olszewski, Lazar, Szeliga – Gembicki.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Michał MAJSNER.

foto: Szymon Kępczyński