Tadeusz Krawiec trenerem Rozwoju Katowice


t_krawiec-sk-news

42-letni szkoleniowiec, pracujący ostatnio w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, został następcą Mirosława Smyły i wiosną będzie odpowiadał za wyniki drużyny ze Zgody 28.

Tadeusz Krawiec dziś w południe podpisał półroczny kontrakt z naszym klubem. Rozwój Katowice będzie czwartym zespołem, który w swym trenerskim życiu poprowadzi. Wcześniej pracował w Wiśle Annopol, Wiśle Sandomierz i wspomnianym wyżej KSZO. Z każdą z tych drużyn odnosił wymierne sukcesy.

W Annopolu – wiosną 2010 – pełnił funkcję grającego szkoleniowca i wywalczył awans z A-klasy do lubelskiej „okręgówki”. Potem przeniósł się do Sandomierza, czyli ówczesnej szóstej siły czwartej ligi świętokrzyskiej. Z Wisłą w pierwszym sezonie zajął 4. miejsce, w drugim – wygrał rozgrywki i świętował awans do trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej (2012). W niej jako beniaminek finiszował na 6. pozycji, rok później skończyło się 4. miejscem, by w 2015 – zwyciężyć, uzyskując przepustkę do barażu o drugą ligę. W nim sandomierzanie zmierzyli się z wyżej notowanym Radomiakiem, na wyjeździe remisując 0:0, a u siebie ulegając 1:2.

Potem Krawiec przeniósł się do KSZO. Miniony sezon zakończył na drugim miejscu, za plecami Garbarni Kraków, a na półmetku obecnego – już po reorganizacji trzeciej ligi – mógł cieszyć się ze swoim zespołem z tytułu mistrza jesieni, z przewagą dwóch punktów nad Stalą Rzeszów. Daleko zaszedł też w Pucharze Polski, eliminując Pogoń Siedlce i Raków Częstochowa, a odpadając dopiero w 1/8 finału z ekstraklasową Arką Gdynia (1:2). Ewentualnej walce ostrowieckiego klubu o drugą ligę będzie przyglądać się jednak już z perspektywy Katowic, gdzie przyświecać mu będą odmienne cele, bo wyciągnięcie drużyny ze strefy spadkowej.

Tadeusz Krawiec pochodzi z Podkarpacia. 42-latek jako piłkarz występował na pozycji pomocnika. W barwach KSZO w sezonach 1997/98, 2001/02 i 2002/03 grał w ekstraklasie, zaliczając w niej 76 spotkań i zdobywając 4 gole. Płynnie przeszedł do zawodu trenera. Jest uczestnikiem obecnie trwającego kursu na licencję UEFA Pro. Oficjalny debiut na ławce Rozwoju czeka go za dokładnie 60 dni. 4 marca przy Zgody podejmiemy Siarkę Tarnobrzeg.

foto: Szymon Kępczyński