Test z sąsiadem. Sobotni sparing z AKS-em Mikołów


W sobotę o 12:00 na boisku MOSiR „Kolejarz” Rozwój Katowice zmierzy się kontrolnie z AKS-em Mikołów.

Dla Rozwoju będzie to piąty sparing tej zimy, trzeci – w tym roku, a drugi – w tym tygodniu. Jeszcze w grudniu ulegliśmy rezerwom Górnika Zabrze 0:2 i pokonaliśmy 3:2 Podbeskidzie II Bielsko-Biała. W styczniu z kolei wygraliśmy ze Startem Sierakowice 9:0 i przegraliśmy – ponownie – z „dwójką” Górnika, tym razem 0:3. Rewanż z zabrzanami odbył się w tę środę. W tę sobotę zmierzymy się z AKS-em Mikołów, a kolejny tydzień będzie wolny od wspólnych treningów. Zawodnicy będą pracować zgodnie z przygotowanymi przez sztab szkoleniowy rozpiskami. W lutym naszą drużynę czeka m.in. zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu.

Nasz sobotni rywal, mikołowianie, również grają w IV lidze śląskiej, tyle że grupie I. Zimują na 8. miejscu w tabeli, zgromadziwszy 21 punktów i tracąc ledwie 14 bramek (mniej stracił jedynie Raków II Częstochowa).

Wspominając o ekipie z Mikołowa, kibicom Rozwoju do głowy przychodzą od razu dwa nazwiska: Bartosz Soliński i Przemysław Gałecki. Dwie żywe legendy naszego klubu występują w AKS-ie od początku sezonu 2019/20. „Gała” w Rozwoju spędził 11 lat i rozegrał w tym czasie 255 ligowych meczów. „Solin”, czyli nasz wychowanek, zawodnikiem I drużyny był w latach 2012-13 oraz 2014-19. Zaliczył 133 występy. Awansami, występami na zapleczu ekstraklasy, meczami w Pucharze Polski (gol „Gały” z Legią!) obaj zapisali piękną kartę w 95-letniej historii Rozwoju i dziwnie będzie spotkać ich po przeciwnej stronie barykady.

To odwieczny spór, która grupa IV ligi śląskiej jest silniejsza – pierwsza, północna, czy druga, ta południowa. W sobotę będziemy mogli się przekonać, jak 5. zespół II grupy wypadnie na tle ósmej siły I grupy. Dla Rozwoju będzie to drugi tego typu test – latem zremisowaliśmy 1:1 ze Szczakowianką Jaworzno – ale nie ostatni tej zimy, bo na naszej liście sparingpartnerów widnieją jeszcze Warta Zawiercie czy Ruch Radzionków.

Rozwój Katowice – AKS Mikołów
sparing – sobota, 30 stycznia, godz. 12:00, boisko MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda 1

foto: Michał Chwieduk i administrator