Tomasz Semik kolejnym debiutantem


Do seniorskiej piłki od momentu reaktywacji pierwszej drużyny i zgłoszenia jej do IV ligi wprowadziliśmy już trzy składy juniorów.

Musimy uderzyć się w pierś! Na kulisach zwycięskiego meczu z Victorią Częstochowa admin powtarzał w kółko, wprowadzając w dodatku w błąd trenera Tomasza Wróbla, który powtórzył to na forum szatni, że Tomasz Semik był trzydziestym wychowankiem naszej Akademii Piłkarskiej, który zadebiutował w seniorskiej piłce w IV lidze śląskiej, odkąd w połowie 2020 roku reaktywowaliśmy pierwszą drużynę.

Bzdura!

Coś nas tknęło i policzyliśmy to dokładnie. Tych juniorów było już 32 (słownie: TRZYDZIESTU DWÓCH!). Niemal trzy pełne jedenastki! W niecałe 2,5 sezonu!

21 z nich nadal broni barw Rozwoju. Do grona debiutantów zaliczają się przedstawiciele roczników 2002, 2003, 2004, 2005 i 2006, a w kolejce stoją następni, jak choćby Mateusz Rzeszowski, który wystąpił w pucharowym meczu z Unią Kosztowy, czy Mateusz Zdebel (obaj 2006), który w jednym z jesiennych spotkań zasiadł już na ławce rezerwowych.

Rocznik 2006 reprezentuje też Tomasz Semik. Środkowy obrońca w 79. minucie meczu z Victorią zmienił Dawida Ciszewskiego, a po końcowym gwizdku powiedział krótko: – Fajnie było!

Trener Wróbel podkreślał, że Tomek zasłużył na debiut. – To chłopak, który jest wzorem profesjonalizmu, uczestniczy we wszystkich treningach, jest osobą bardzo lubianą, rozgrywającą ostatnio dobre mecze w lidze juniorów starszych. Na poziomie są też u niego sprawy porządkowe. Gdy ktoś zapomni o swoich obowiązkach, on potrafi to naprawić – mówił szkoleniowiec Rozwoju, który wcześniej tej jesieni dał szansę debiutu Igorowi Rogowskiemu (2006) i Oliwierowi Jaroszowi (2005).

A to pełna lista „rozwojowych debiutantów” 2020-22, owoc pracy naszej Akademii, trenerów Wróbla, Bosowskiego, Pągowskiego, Witka, Kolonki, prezesa Mogilana. Przyjęliśmy zasadę budowania pierwszego zespołu wyłącznie na wychowankach i trudno, byśmy zbaczali z tej drogi, skoro daje nam tyle satysfakcji.

2002: Dawid Ciszewski, Krzysztof Czenczek, Oliwier Gasz, Mateusz Gubała, Miłosz Pietrowski
2003: Oskar Cieślik, Filip Czapla
2004: Juliusz Bryła, Oskar Brzeziński, Mateusz Draga, Michał Flak, Jakub Haładyń, Mikołaj Holeczek, Mateusz Jastrzembski, Jakub Myśliwczyk, Jakub Roj, Wiktor Skroch, Cezary Ziarkowski
2005: Jan Adamiec, Karol Adamiec, Wojciech Bielec, Fabian Cieślar, Kacper Filipiak, Oliwier, Jarosz, Oliwier Kwiatkowski, Dawid Parysz, Maksymilian Zieliński.
2006: Olaf Baranowicz, Wojciech Białek, Szymon Jarek, Igor Rogowski, Tomasz Semik.