Tomasz Semik po sparingowym debiucie


Tomasz Semik z rocznika 2006 to drugi po Oliwieru Jaroszu (2005) zawodnik, który na zgrupowaniu w Cetniewie zaliczył sparingowy debiut w pierwszej drużynie Rozwoju. Oliwier dokonał tego w niedzielnym meczu z Bytovią (3:0), Tomek – w czwartkowym z Lechią Gdańsk U-19 (również 3:0). Środkowy obrońca wystąpił w pierwszej połowie. Nasz zespół wygrał ją 1:0, jedenastką złożoną wyłącznie z juniorów i radząc sobie z rywalem przygotowującym się do sezonu CLJ, a to ma swoją wymowę.

– Grało się fajnie. Graliśmy składem bardziej z ligi juniorów A1 niż czwartoligowym, raczej bez doświadczonego zawodnika. Rywale dominowali warunkami, byli silniejsi, wyżsi, ale postawiliśmy się im dobrym rozgrywaniem piłki. Strzeliliśmy gola, mieliśmy jeszcze jedną sytuację – mówi Tomek Semik.

Do naszego klubu obrońca trafił przed kilkoma laty z AKS-u Mikołów, po trzech pełnych sezonach uzyskując już status wychowanka Akademii Piłkarskiej Rozwoju, prowadzony przez trenerów Grzegorza Witka, Kamila Pągowskiego i Rafała Bosowskiego.

To piąty przedstawiciel rocznika 2006, który zagrał w pierwszej drużynie. W IV lidze wystąpili już Szymon Jarek, Olaf Baranowicz i Wojciech Białek, zaś tego lata od początku w sparingach swoje szanse od trenera Tomasza Wróbla otrzymuje Igor Rogowski, który stał się już członkiem naszej czwartoligowej ekipy. Semik, jak wielu innych juniorów, siłą rzeczy musi do tego dążyć.

– Debiut w czwartej lidze to cel, który mam nadzieję się spełni. Nad tym będę pracował – mówi Tomek, któremu gratulujemy tego pierwszego występu w seniorskim Rozwoju!