Tomasz Wróbel: Ulga i duma


Komentarz trenera Rozwoju Katowice po zwycięstwie 1:0 z MKS-em Myszków.

– Na pewno trochę odetchnęliśmy. Nie było to łatwe spotkanie, drużyna z Myszkowa ma wielu fajnych zawodników, szczególnie w ofensywie, zatem po prostu musieli być groźni do ostatniego gwizdka. Tak też było. W końcówce trochę oddaliśmy pole gry przeciwnikowi, ale w moim odczuciu zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Przy tych absencjach podstawowych zawodników, z jakimi się mierzymy, niektórzy dostali swoją szansę i zaprezentowali się z pozytywnej strony. Drużyna pokazała charakter. Jest uczucie ulgi, ale też dumy. Wygrać z naprawdę dobrym rywalem to świetna sprawa.

– Każdy z kontuzjowanych chłopaków ma jakość piłkarską, po prostu na nich czekamy. Liga jest bardzo wyrównana, mocniejsza niż wcześniej, tu nie ma już słabych drużyn, dlatego aby trzymać się wysoko, trzeba je pokonywać.

– Zdarzają się zawodnicy, którzy odczuwają ciężar kolejnych spotkań czy celu, dlatego nie ma o nim co mówić. Po prostu grajmy w każdym meczu o 3 punkty, prezentujmy się dobrze, również przed ludźmi, którzy przyjeżdżają nas oglądać, jak dziś trener Kołodziej ze sztabu reprezentacji U-16. Wymieniliśmy po meczu kilka zdań, był bardzo zadowolony, co też świadczy o tym, że jako Rozwój prezentujemy dobry poziom.

– Teraz przed nami dwa wyjazdy. We wrześniu już na „Kolejarzu” nie zagramy i to może być bolączka. Często powtarzamy, jak dobrze się tu czujemy, ale musimy to przełożyć na ciężkie spotkania wyjazdowe w Kosztowach i Jaworznie. Pokazać charakter – tak, jak pokazaliśmy dziś. Jestem naprawdę podbudowany tym zwycięstwem, niełatwo było wywalczyć 3 punkty,

foto: administrator