Trampkarze wygrali I turniej eliminacyjny halowych MP


Drużyna trampkarzy Akademii Piłkarskiej Rozwoju, grająca pod szyldem AZS UŚ Katowice w ramach współpracy między dwoma klubami, wygrała I turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w futsalu U-15.

Nasz zespół, składający się z zawodników z rocznika 2009, był gospodarzem rywalizacji, odbywającej się w hali Szkoły Podstawowej nr 54 przy ul. Wojciecha w Katowicach-Giszowcu. Podopieczni Patryka Gembickiego zaczęli od zwycięstwa z FC Siemianowice Śląskie 9:1. Potem pokonali Fablok Chrzanów 6:2, a największych emocji dostarczyło ostatnie spotkanie z Gwiazdą Ruda Śląska.

Do przerwy mimo przewagi Rozwoju był bezbramkowy remis, po niej to rudzianie zdobyli bramkę. Trener Gembicki w końcówce desygnował do gry Mateusza Niederlińskiego, który dwoma trafieniami odwrócił losy starcia, dlatego turniej skończyliśmy z kompletem 9 punktów.

✅ AZS UŚ Katowice – FC Siemianowice Śląskie 9:1
✅ AZS UŚ Katowice – Fablok Chrzanów 6:2
✅ AZS UŚ Katowice – Gwiazda Ruda Śląska 2:1

Nasi trampkarze mogą zatem czekać na II fazę eliminacji, do której dojdzie w grudniu. W II fazie eliminacji (z planowanych trzech) jest też drużyna młodzików U-13, z kolei juniorzy młodsi U-17 jako obrońca mistrzowskiego tytułu mają z urzędu zapewniony udział w turnieju finałowym, do którego dojdzie w lutym w Wilkowicach.

Drużyna U-15 w I turnieju eliminacyjnym wystąpiła dziś w składzie: Adam Baran, Tymoteusz Majos, Błażej Kokoszka, Jakub Smoła, Miłosz Bezak, Ronaldo Kocot, Oliwier Grzelak, Mateusz Niederliński, Filip Noworolnik, Filip Kurtok, Szymon Kaczmarczyk, Wojciech Musialik.

(Mecze rozgrywane są na boisku do piłki ręcznej, w systemie 2×10 minut z zatrzymywanym czasem), ze zmianami lotnymi i w 5-osobowych składach 4 + bramkarz).