Transmisja derbów w TVP


Niedzielny mecz Ruch Chorzów – Rozwój Katowice będzie dostępny na antenie TVP 3, a także w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej TVP Sport. Początek transmisji o godz. 13:00, pierwszy gwizdek – pięć minut później.

Derby Śląska będzie można zobaczyć w TVP 3, a także w internecie na stronach www.sport.tvp.pl, www.tvpsport.pl, www.regiony.tvp.pl oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych TVP (TVP Stream i TVP Sport). Tym razem nie zostanie przeprowadzona relacja w formule PPV na portalu tvcom.pl.

Transmisja w TVP ruszy o 13:00, czyli na pięć minut przed pierwszym gwizdkiem. Mecz Ruch – Rozwój skomentują Sławomir Kwiatkowski i Piotr Mandrysz, gospodarzem studia i reporterem będzie Olga Rybicka, a jednym z gości – pauzujący za żółte kartki defensor naszej drużyny Kamil Łączek.

PZPN o zawarciu umowy z Telewizją Polską dotyczącej transmisji rozgrywek drugiej ligi poinformował 1 marca. W ramach kontraktu, który został zawarty do końca sezonu 2019/2020, TVP przeprowadzi transmisję z co najmniej jednego spotkania każdej kolejki ligowej.

– Nasze partnerstwo z Telewizją Polską jest kolejnym krokiem w kierunku profesjonalizacji rozgrywek II ligi. Relacje telewizyjne będą również znakomitą promocją, która może mieć przełożenie na pozyskanie przez kluby nowych sponsorów, a być może także sponsora tytularnego dla całych rozgrywek – powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Do tej pory pokazano mecze Górnik Łęczna – Resovia (1:0), Ruch Chorzów – Olimpia Grudziądz (1:2) i Znicz Pruszków – Radomiak (3:2). Mecze „telewizyjne” rozgrywane są we wczesne niedzielne popołudnie. Warto odnotować, że spotkanie „Niebieskich” z grudziądzanami obejrzało przed telewizorami aż 143 tysiące widzów.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice
25. kolejka II ligi
niedziela, 24 marca, godz. 13:05, stadion przy ul. Cichej 6

Sędziuje: Marek Śliwa (Kielce).