Mamy Gancarczyka – i co dalej? Zimowe plany transferowe Rozwoju


marcin_nowak_prezes

Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju Katowice, przy okazji zakontraktowania Seweryna Gancarczyka odniósł się do transferowych planów naszego klubu.

– Trzech zawodników z drużyny odchodzi. Bartka Jaroszka bardzo szkoda, ale taka już nasza rola, by wypuszczać chłopaków w świat. Pawłowi Szołtysowi skończyło się wypożyczenie i wrócił do GKS-u Katowice, a Kamil Bętkowski otrzymał wolną rękę na zmianę klubu i jest blisko Stali Rzeszów. Prócz Bartka, zawodnicy ci raczej niewiele grali. W ich miejsce dołączymy do kadry trzy inne osoby, które, taką mamy nadzieję, zdecydowanie wzmocnią zespół – mówi Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju.

Pierwszym z tej trójki jest zakontraktowany dziś Seweryn Gancarczyk, 36-letni obrońca, były reprezentant Polski, który ostatnie 2,5 sezonu spędził w GKS-ie Tychy.

– Nie trzeba Seweryna przedstawiać. Uniwersalny gracz, podniesie jakość w defensywie, pasuje do koncepcji gry drużyny. Rozmawiamy też z z zawodnikiem z formacji ofensywnej. Być może za kilka dni uda nam się załatwić ten temat. To też byłoby duże wzmocnienie. Trzecią nową twarzą w kadrze ma być Bartek Baranowicz. Nasz chłopak, wychowanek, który osiągnie już 15 lat i chcemy go powolutku wprowadzać do seniorskiej piłki. W ten sposób liczebnie w kadrze nic się nie zmieni, a jakość powinna być zdecydowanie większa – tłumaczy Nowak.

O wszelkich ruchach kadrowych będziemy oczywiście informować na bieżąco za pośrednictwem naszej strony internetowej.

foto: Szymon Kępczyński