Trzecioligowiec sprawdzi Rozwój


W sobotę o 10:00 na „Kolejarzu” zmierzymy się z Gwarkiem Tarnowskie Góry, drużyną występującą na co dzień w III grupie III ligi.

Dla Rozwoju będzie to trzeci w styczniu sparing. Dwa poprzednie kończyły się naszymi zwycięstwami – 3:1 w Ustroniu z czwartoligową Kuźnią i 4:3 na „Kolejarzu” ze Spartą Katowice, czyli czołowym zespołem „okręgówki”. Trzy gole w tym roku strzelił już dla naszej drużyny Mikołaj Holeczek, po jednym dorzucili Bartosz Chwila, Cezary Ziarkowski, Patryk Gembicki i Fabian Cieślar.

W tę sobotę znów areną naszych zmagań będzie „Kolejarz”. Zmierzymy się z Gwarkiem Tarnowskie Góry, czyli jedynym trzecioligowcem w gronie naszych zimowych sparingpartnerów. Tarnogórzanie zimę spędzają na 8. miejscu w tabeli III grupy z dorobkiem 26 punktów w 18 kolejkach. Ponieśli tylko 4 porażki. Rywali prowadzi trener Łukasz Ganowicz, który przez lata toczył ligowe boje z Rozwojem jeszcze jako zawodnik – w barwach MKS-u Kluczbork, którego był kapitanem.

Dla młodego zespołu trenera Tomasza Wróbla będzie to czwarty w historii sprawdzian z rywalem z wyższego szczebla. W przerwie zimowej poprzedniego sezonu ulegliśmy 0:3 Górnikowi II Zabrze i 0:4 Ruchowi Chorzów, zaś w listopadzie 2021, krótko po zakończeniu rundy jesiennej, pokonaliśmy tegoż Górnika po bramce Michała Flaka.

Gwarek, nasz sobotni rywal, grał w styczniu dwa sparingi i oba kończył na tarczy. Uległ 1:2 Śląskowi Świętochłowice, czyli drużynie z naszej grupy IV ligi śląskiej, a także przegrał 0:2 z MKS-em Kluczbork.

Po meczu z tarnogórzanami nasz zespół będzie miał luźniejszy tydzień, podczas którego zawodnicy trenować będą na indywidualnych rozpiskach. Na pełne obroty wrócimy w lutym. Wtedy czekają nas sprawdziany z Zagłębiem II Sosnowiec, juniorami Górnika Zabrze, a także zgrupowanie w Busku-Zdroju, na którym zmierzymy się z miejscowymi IV-ligowcami: AKS-em oraz Koroną II Kielce.

Rozwój Katowice – Gwarek Tarnowskie Góry
zima 2022 – sparing nr 3
sobota, 29 stycznia, godz. 10:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator