W Kamyku „o sześć punktów”


Mecz dużej wagi z zajmującą przedostatnie miejsce Unią Rędziny czeka Rozwój Katowice w 12. kolejce I grupy IV ligi śląskiej.

Do Kamyka zaliczyliśmy w marcu pierwszy wyjazd w 2023 roku, a tej soboty zaliczymy tam wyjazd przedostatni. W pierwszej z czterech ostatnich jesiennych kolejek IV ligi śląskiej o 11:00 zmierzymy się z Unią Rędziny. Nasz rywal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów i największą w stawce liczbą straconych goli – 28. Zapomnijmy jednak o łatwej przeprawie. Przed dwoma tygodniami w miejscowości za Częstochową przegrał aktualny wicelider, Unia Dąbowa Górnicza (0:1), dla której była to dopiero druga w sezonie porażka. To ilustruje, że – jak co weekend – Rozwój czeka trudne zadanie.

To mecz „za 6 punktów”. Rozkład jazdy do końca rundy jesiennej – mecze z Unią, a także z Piastem II Gliwice, Szczakowianką Jaworzno i przewodzącą rozgrywkom Dramą Zbrosławice – mogą nam pozwolić jeszcze uratować tę jesień. Na razie plasujemy się na 13. pozycji, mając na koncie 12 „oczek” za 4 zwycięstwa i 7 porażek. Humory mamy lepsze o tyle, że przed tygodniem przełamaliśmy się po serii czterech niepowodzeń, pokonując Ruch Radzionków 2:1. Z jednej strony powoduje to optymizm, a z drugiej strony jest świadomość, że w tabeli – mimo niewielkich różnic – nadal wyglądamy mocno średnio, z kolei sytuacja kadrowa zamiast się poprawiać wywołuje u trenera Bosowskiego coraz większy ból głowy.

W marcu przegraliśmy w Kamyku 0:1 po bramce Piotra Andrzejewskiego, który w tej rundzie jest najlepszym strzelcem Unii (4 bramki). W kwietniu 2022 z kolei to my byliśmy tam górą, wygrywając 4:1. Mamy nadzieję, że teraz doczekamy się powtórki w nawet najskromniejszym z możliwych rozmiarów i sięgniemy po pierwsze w tym sezonie punkty poza Katowicami (jedyna dotąd wyjazdowa zdobycz to zwycięstwo w derbach ze Spartą). To klasyczny mecz „o sześć punktów” – albo zostaniemy pociągnięci w kierunku dna klasyfikacji, albo zbliżymy się do jej środkowych rejonów. Dlatego mimo przeciwności losu wierzymy w naszych chłopaków i to, że są w stanie sięgnąć po drugi z rzędu komplet punktów.

Unia Rędziny – Rozwój Katowice
12. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 21 października, godz. 11:00, Kamyk, ul Szkolna 3

Sędzia: Marcin Kwiecień (Dąbrowa Górnicza).