W piątek sparing z Ruchem Radzionków


W piątkowy wieczór na boisku MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda  1 drużyna Rozwoju Katowice rozegra sparing z czwartoligowym Ruchem Radzionków. Pierwszy gwizdek o 18:00.

Pierwotnie mecz ten miał się odbyć w sobotę w Radzionkowie, ale na prośbę „Cidrów” został przeniesiony do Katowic.

Dla Rozwoju będzie to szósty tej zimy, czwarty w tym roku, a pierwszy w lutym sparing. Po porażkach (0:2 i 0:3) z trzecioligowymi rezerwami Górnika Zabrze oraz zwycięstwach z czwartoligowymi rezerwami Podbeskidzia (3:2), A-klasowym Startem Sierakowice (9:0) oraz czwartoligowym AKS-em Mikołów (5:0) przyszedł czas na sprawdzian z kolejnym przedstawicielem IV ligi śląskiej.

Radzionkowianie zimę spędzają na 6. pozycji w grupie I, ze stratą 8 punktów do przewodzącej Unii Kosztowy. W tym okresie przygotowawczym rozegrali już cztery mecze kontrolne, odnosząc komplet zwycięstw: 2:0 z Polonią Nysa, 5:2 z Piastem II Gliwice, 4:2 z Górnikiem 09 Mysłowice oraz 5:0 z Unią Krapkowice. W kadrze zespołu trenera Marcina Dziewulskiego znajdują się dwaj byli zawodnicy drugoligowego Rozwoju, którzy jednak nie odegrali przy Zgody większej roli: Andrzej Piecuch oraz Robert Wojsyk. W naszych szeregach radzionkowską przeszłość ma Daniel Kaletka, który w poprzednim sezonie był do „Cidrów” wypożyczony.

Po raz ostatni mierzyliśmy się z żółto-czarnymi przed rundą wiosenną 2019. Wtedy na „Kolejarzu” wygraliśmy 4:2, a po dwa gole strzelili Damian Niedojad i Kamil Łączek. Rozwój był drugoligowcem, „Cidry” – trzecioligowcem, lecz finalnie sezon dla obu ekip zakończył się spadkiem.

Dziś jesteśmy przedstawicielami IV ligi. Dla Rozwoju sparing z Ruchem będzie ostatnim przed wyjazdem na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, które rozpocznie się już w niedzielę. Na miejscu – w środę – podopieczni Tomasza Wróbla zagrają z Wartą Zawiercie.

Rozwój Katowice – Ruch Radzionków
sparing – piątek, 12 lutego, godz. 18:00, boisko MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator