W sobotę kończymy sezon w Elblągu


rozwoj olimpiae kowal wenger mk news

Ostatni mecz niezwykle udanej wiosny Rozwój Katowice rozegra na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Rozwój na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się w tabeli na 9. miejscu z dorobkiem 44 punktów i teoretycznie ma jeszcze szansę na wyprzedzenie Olimpii, która jest w tej chwili na 6. pozycji, mając na koncie o trzy „oczka” więcej. Oba zespoły nie dość, że zrealizowały swój cel podstawowy, czyli utrzymanie, to jeszcze są w ścisłej czołówce klasyfikacji Pro Junior System – nasza drużyna otwiera ją, zaś elblążanie plasują się na najniższym stopniu podium, a przedziela nas tylko Siarka Tarnobrzeg.

Zimę nasi sobotni rywale spędzali na 5. miejscu i realną perspektywą włączenia się nawet do walki o Nice 1 Ligę. Te szanse przekreśliła głównie postawa drużyny w wiosennych meczach na własnym boisku. W sześciu z nich, Olimpia zgarnęła ledwie punkt. Ogólnie, w 2018 roku zdobyła 15 „oczek”, co czyni ją za ten okres drugoligowcem nr 13. Rozwój w tabeli wiosny jest obecnie trzeci.

Co godne podkreślenia, drużynę z Elbląga prowadzi Adam Boros, który jest obecnie drugim najlepszym trenerem na szczeblu centralnym pod względem nieprzerwanej pracy z zespołem. Olimpię objął 2 grudnia 2013 roku! Okazalszym wynikiem (sierpień 2012) może pochwalić się jedynie Krzysztof Kapuściński z Błękitnych Stargard.

W krótkiej historii bezpośrednich starć z Olimpią, padły wszystkie trzy możliwe rozstrzygnięcia. W poprzednim sezonie bezbramkowo zremisowaliśmy w Elblągu, a następnie wygraliśmy 1:0 przy Zgody (kapitalny gol Michała Płonki z rzutu wolnego!), by w listopadzie ulec u siebie rywalowi 1:2. Szybko objęliśmy prowadzenie (w 3. minucie – znów Płonka!), ale druga połowa należała do przeciwnika, który ukłuł nas dwukrotnie za sprawą wprowadzonego w przerwie Mateusza Szmydta, który od tamtej pory… do siatki nie trafił już na boiskach drugiej ligi ani razu. Ten jesienny mecz zapadł nam też w pamięć z innego powodu – jak na 11 listopada przystało, kibice gości zaprezentowali w „klatce” naszego stadionu patriotyczną oprawę.

Odnotujmy, że w zespole Olimpii występuje Paweł Szołtys. 21-latek jesień spędził w Rozwoju, gdzie grał na zasadzie wypożyczenia z GKS-u Katowice, zaliczając 9 meczów i 1 gola. W Olimpii ma na koncie dotąd 1 gola w 14 spotkaniach.

Przypominamy, że sobotni mecz będzie transmitowany na żywo w internecie w formule PPV. Informowaliśmy o tym bardziej szczegółowo TUTAJ.

Olimpia Elbląg – Rozwój Katowice
34. kolejka II ligi
sobota, 2 czerwca, godz. 17:00, Stadion Miejski w Elblągu, Agrykola 8

Sędziuje: Łukasz Kuźma (Białystok).

foto: Marta Kołodziejczyk