W sobotę walczymy z beniaminkiem. Garbarnia przy Zgody!


laczek betkowski rozwoj pulawy mc news

Najpierw była porażka w Poznaniu, potem domowa wygrana z Wisłą Puławy, wreszcie dotkliwe 1:4 w Radomiu. Teraz na Zgody 28 zawita Garbarnia Kraków.

Radomiak to zespół z topu ligi, kandydat do awansu. Była różnica między nim a naszą młodzieżą. Trzeba szczerze sobie powiedzieć, że nie zaprezentowaliśmy się tak, jak z Wisłą. Niektórzy zagrali poniżej swoich możliwości, a w naszej sytuacji kadrowej, gdy 2-3 ogniwa mają słabszy dzień, wynik może potem wyglądać źle – mówi trener Rozwoju Marek Koniarek.

I dodaje: – Przed nami ważny mecz. Po porażce w Radomiu musimy poszukać punktów z Garbarnią. Cały tydzień był poświęcony przygotowaniom i temu, by zapomnieć o Radomiaku, bo historia tego spotkania była szeroka. Musimy poszukać dyspozycji takiej, w jakiej byliśmy z Puławami i powalczyć w sobotę o trzy punkty. Takie jest nastawienie.

Garbarnia to beniaminek drugiej ligi. W poprzednim sezonie triumfowała w bardzo zaciętej i wyrównanej IV grupie trzeciej ligi, po pasjonującym sezonie zostawiając w pokonanym polu takie firmy jak KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Motor Lublin. Drużyna trenera Mirosława Hajdy na starcie jesieni – podobnie jak Rozwój – nie miała łatwego terminarza. 0:1 w Radomiu, 1:3 w Bełchatowie… Po premierowe na tym szczeblu punkty – do drugiej ligi wróciła po trzech latach – sięgnęła przed tygodniem, przekonująco ogrywając u siebie Siarkę Tarnobrzeg (3:1).

– To zespół bez wielkich gwiazd, może prócz bramkarza Marcina Cabaja, który jest doświadczonym zawodnikiem. Drużyna wybiegana, walcząca… Czeka nas trudny mecz, ale w piłce to już tak jest, że trzeba robić wszystko, by zdobywać u siebie jak najwięcej punktów – podkreśla trener Koniarek.

Nie tak dawno, bo w styczniu, graliśmy z Garbarnią sparing. Na terenie rywala – bocznym, sztucznym boisku przy „Rydlówce” – ulegliśmy wtedy 1:2. Dla Rozwoju gola już w 1. minucie strzelił Bartosz Nowotnik, krakowianie odpowiedzieli w minutach 41. (Krzysztof Kalema z karnego) i 86. (Michał Górecki). Teraz nadchodzi czas na rewanż, tyle że stawką będą już ligowe punkty.

Sytuacja kadrowa Rozwoju jest bardzo dobra. Nasz sztab szkoleniowy ma do dyspozycji wszystkich zawodników. W sobotnie popołudnie zapraszamy na trybuny!

Rozwój Katowice – Garbarnia Kraków
4. kolejka II ligi
sobota, 19 sierpnia, godz. 17:00, stadion przy ul. Zgody 28

Sędziuje: Karol Rudziński (Olsztyn).

foto: MC