Wielka Sobota Rozwoju z Szombierkami


Mistrz Polski z 1980 roku będzie rywalem Rozwoju Katowice w świąteczną sobotę przy Asnyka. Pierwszy gwizdek o 11:00.

Szombierki to drugi zespół, z którym powalczymy o ligowe punkty na nowym stadionie w Piotrowicach. 11 marca na inaugurację wiosny pokonaliśmy 3:1 Ruch Radzionków, a teraz przyjdzie nam zmierzyć się z piłkarską firmą jeszcze większą i bardziej utytułowaną.

Zwycięstwo z „Cidrami” pozostaje jedynym zaksięgowanym w tej rundzie przez Rozwój. Po nim nastąpiły trzy wyjazdy, na których zdobyliśmy łącznie tylko punkt, remisując z Dramą Zbrosławice 2:2, a ulegając Unii Rędziny 0:1 oraz – przed tygodniem – Zagłębiu II Sosnowiec 0:3. Ta zła seria sprawiła, że nasza sytuacja w tabeli I grupy IV ligi śląskiej skomplikowała się. Wylądowaliśmy za podium. Mając jeden mecz rozegrany więcej legitymujemy się takim samym dorobkiem, co Szczakowianka Jaworzno, a o 3 „oczka” mniejszym od Podlesianki. Tabeli przewodzą rezerwy Piasta Gliwice, które też mają 3 punkty więcej niż nasza drużyna, ale przy równej liczbie – 19 – spotkań. Choć zwłaszcza sąsiedzi z Podlesia powoli nam odjeżdżają (zakładając, że pokonają w zaległym starciu Przemszę, wyprzedzać nas mogą już o 6 „oczek), to przed nami jeszcze 11 kolejek i nic nie zostało stracone, dlatego nie można składać broni.

„Zieloni” z Bytomia, których podejmiemy w Wielką Sobotę przy Asnyka, z dorobkiem 24 punktów w 18 meczach plasują się obecnie na 10. miejscu z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową i zarazem sporą stratą do czołowych lokat. W trzech tegorocznych spotkaniach zanotowały po 1 zwycięstwie (3:2 z Unią Kosztowy w ostatnią niedzielę), remisie (0:0 ze Szczakowianką) i porażce (1:2 w Myszkowie). Najlepszym strzelcem drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Zieleźnika jest Giorgi Tsuleiskiri (8 trafień), Gruzin od lat występujący w Polsce. Grę na wyższych szczeblach, łącznie z młodzieżową reprezentacją Polski, ma za sobą Mariusz Gancarczyk, z kolei trener bramkarzy Robert Pietrek w sezonie 2011/12 był zawodnikiem Rozwoju.

Szombierki na wyjazdach mają bilans 2-1-6, my natomiast imponujemy statystyką występów w roli gospodarza, bo obok sierpniowej porażki z Zagłębiem II Sosnowiec – naturalnie jeszcze na „Kolejarzu” – zanotowaliśmy poza tym 8 zwycięstw. Na podtrzymanie tej dobrej serii liczymy w Wielką Sobotę. Będzie to o tyle trudne, że los zdecydowanie nas nie rozpieszcza, a trener Tomasz Wróbel nie ma do dyspozycji kilku ważnych zawodników. Listę nieobecnych nadal otwiera Patryk Gembicki, za kartki pauzować musi Dawid Ciszewski, ponadto dwaj gracze oczekują na diagnozy swych kontuzji.

W poprzednim sezonie wygraliśmy z Szombierkami na „Kolejarzu” 4:0, a potem czekały nas dwie wizyty na ich stadionie. W krótkim odstępie czasu – bo od maja do września. Najpierw była porażka 1:2, a w tym sezonie – remis 1:1 po golu Roberta Woźniaka.

Wstęp na Asnyka oczywiście wolny, a dla nieobecnych przeprowadzimy na naszej stronie www tekstową relację na żywo z najważniejszymi wieściami z piątego tej wiosny meczu Rozwoju.

Rozwój Katowice – Szombierki Bytom
20. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 8 kwietnia, godz. 11:00, Asnyka 27

Sędzia: Adrian Kozieł (Porąbka).

foto: Anna Ostrzołek/slaskisport.tv