Z Piastem II na rocznicę


W sobotę o 11:00, dokładnie rok po oficjalnym otwarciu stadionu przy Asnyka 27 drużyna Rozwoju Katowice zmierzy się z Piastem II Gliwice w swoim przedostatnim domowym spotkaniu w rundzie jesiennej.

IV-ligowa jesień – a co za tym idzie cały piłkarski rok – chyli się już ku końcowi. Do rozegrania zostały tylko 3 kolejki. Tej soboty, 28 października, czyli okrągły rok po oficjalnym otwarciu miejskiego stadionu przy Asnyka, w przedostatnim domowym spotkaniu zmierzymy się z rezerwami Piasta Gliwice. Potem pojedziemy jeszcze do Jaworzna, a rundę zwieńczymy starciem z Dramą Zbrosławice, czyli aktualnym liderem tabeli.

Do finiszu przystępujemy w niezłych humorach. Bo choć sytuacja kadrowa nadal ma prawo spędzać trenerowi Bosowskiemu i całemu sztabowi sen z powiek, a nieobecnych nie ubywa, to po wrześniowo-październikowej serii czterech porażek przełamaliśmy się i w dwóch poprzednich spotkaniach, z Ruchem Radzionków oraz Unią Rędziny, zgarnęliśmy pełną pulę, wygrywając 2:1. To pozwoliło Rozwojowi przesunąć się w stronę środka tabeli. Po 12 kolejkach zajmujemy 11. miejsce z 15 punktami i do piątej w stawce Przemszy Siewierz tracimy tylko 3 „oczka”, co ilustruje, jak ciasno jest w tym niezwykłym i wymagającym przejściowym sezonie, będący składową reformy rozgrywek i redukcji śląskiej IV ligi do jednej grupy.

Nasz najbliższy przeciwnik, Piast II Gliwice, jest sklasyfikowany za nami, mając 1 punkt mniej od Rozwoju. Rezerwy gliwickiego ekstraklasowicza to wicemistrz poprzedniego sezonu, który udział w barażach zaprzepaścił w przedostatniej kolejce na rzecz Szczakowianki Jaworzno, potykając się ze spadającą z ligi Unią Kosztowy. Przed tygodniem zremisowali 2:2 z MKS-em Myszków, wcześniej ulegli Unii Dąbrowa Górnicza 2:3. Podopieczni Macieja Szmatiuka na wyjazdach zdobyli 4 punkty w 5 spotkaniach. Wracali też na tarczy z Bytomia i Zbrosławic, bezbramkowo zremisowali w Kłobucku, a pełną pulę przywieźli z Miedar. Najlepszymi strzelcami zespołu są Justin Daniel i weteran ligowych boiska Wojciech Kędziora (po 5 trafień).

W poprzednim sezonie graliśmy z Piastem II w ostatniej kolejce, w bardzo młodym składzie przegrywając w Gliwicach 0:5. Jesienią, w pożegnalnym spotkaniu na „Kolejarzu”, wygraliśmy 3:1 po dublecie Olafa Baranowicza i trafieniu Wojciecha Bielca.

Zapowiada się przyjemna jesienna pogoda, wstęp na trybuny wolny – zapraszamy na Asnyka 27!

Rozwój Katowice – Piast II Gliwice
13. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 28 października, godz. 11:00, Asnyka 27

Sędzia: Krzysztof Szydłowski (Bytom).