Z Rozwoju do GKS-u, z GKS-u do Rozwoju!


nowak_tabis_bartnik_gieksa

Kacper Tabiś został sprzedany klubowi z Bukowej, a Rafał Kuliński trafi na wypożyczenie na Zgody 28.

Współpraca dwóch przedstawicieli Katowic na szczeblu centralnym futbolowej drabiny przynosi kolejne owoce. Na zasadzie transferu definitywnego zawodnikiem GKS-u został Kacper Tabiś. 18-letni prawy pomocnik, mający już spore doświadczenie w drugiej lidze, pozostanie jednak wiosną przy Zgody 28, tyle że już na zasadzie wypożyczenia. Tabiś z GKS-em związał się 2,5-letnim kontraktem.

Do naszego klubu w ramach transferu czasowego w ostatnim dniu transferowego okienka trafił z kolei zawodnik GKS-u Rafał Kuliński. 22-latek to defensywny pomocnik; jesienią w pierwszej lidze zanotował cztery występy. Wcześniej bronił barw m.in. Szombierek Bytom i Gwarka Tarnowskie Góry. Co ciekawe, Kuliński był o krok od wypożyczenia do Rozwoju już latem. Ostatecznie temat został sfinalizowany teraz.

Rafał Kuliński to trzeci gracz, pozyskany przez nasz klub w zimowej przerwie. Wcześniej kontrakty podpisali doświadczeni Seweryn Gancarczyk i Tomasz Wróbel.

– Kacper Tabiś to młody i bardzo utalentowany zawodnik, który świetnie wpisuje się w obraną przez nas strategię budowania zespołu w oparciu o perspektywicznych zawodników ze Śląska. Zdecydowaliśmy się od razu go wypożyczyć, bo zależy nam na jego regularnej grze w seniorskiej piłce, co najlepiej posłuży jego rozwojowi. Z uwagi na dużą rywalizację w składzie GKS-u, zdecydowaliśmy także o wypożyczeniu Rafała Kulińskiego. Będziemy stale monitorować postępy, jakie czyni nasz zawodnik – mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju, dodaje: – Formalnie nasza współpraca rozpoczęła się w lipcu, ale przez zawirowania w zarządach obu klubów trudno ją było zacząć realizować. Ten moment nastąpił zimą i wszystkie strony są z niej zadowolone. Wyrażamy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni krok. Cieszymy się też, że Kacper będzie u nas wiosną. Najważniejsze dla niego jest granie. Liczymy też na Rafała Kulińskiego, który nie mieści się dziś w składzie GKS-u, a na pewno jest zawodnikiem, będącym w stanie być w drugiej lidze wartością dodaną.

rafal_kulinski_gieksa_1

foto: Szymon Kępczyński oraz GKS Katowice/www.gkskatowice.eu