Zaczynamy zgrupowanie w Kamieniu. „Nie będziemy się zatrzymywać!”


W niedzielne popołudnie drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice zjechały do Rybnika-Kamienia, gdzie do soboty przebywać będą na obozie przygotowawczym do rundy wiosennej.

W Kamieniu pracują: czwartoligowa drużyna Rozwoju, juniorzy młodsi przygotowujący się do sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17, a także zespół trampkarzy z Centralnej Ligi Juniorów U-15. Nad przygotowaniami pieczę sprawują prezes Sławomir Mogilan i trenerzy Rafał Bosowski, Marek Kolonko, Kamil Pągowski, Grzegorz Witek oraz Tomasz Wróbel.

– Jeśli wyjdzie to, co mamy w planach, obóz będzie bardzo ciężki. Nie będziemy się zatrzymywać. Czekają nas minimum trzy treningi dziennie, bo mamy do wykonania kawał roboty. Będą też analizy, bo jeśli chcemy stawać się lepszą drużyną, trzeba pokazywać chłopakom to, co nie wychodzi na meczach, a następnie ćwiczyć i poprawiać to na boisku – mówi Tomasz Wróbel, trener naszych czwartoligowców.

W Rybniku-Kamieniu najstarszy zespół Rozwoju zagra sparing z Wartą Zawiercie, przedstawicielem I grupy IV ligi śląskiej. Ten mecz kontrolny zaplanowano na środowy wieczór. Z kolei w sobotę, tuż po powrocie ze zgrupowania, zmierzymy się na „Kolejarzu” z naszymi sąsiadami z „okręgówki”, czyli Spartą Katowice.

Juniorzy młodsi w sobotę zagrają w Kamieniu z Golem Bieruń, zaś trampkarze – z czeskim Banikiem Ostrawa. Możliwe, że ta lista sparingpartnerów zostanie jeszcze uzupełniona.

– Chcemy solidnie popracować, wycisnąć z tego czasu spędzonego na obozie jak najwięcej. Zobaczymy też, na ile pozwoli nam pogoda. Prócz zajęć na boisku czekają nas też analizy, będziemy nagrywać treningi, a wieczory poświęcimy na przegląd dnia, wyciągnięcie kilku ciekawych ujęć wideo, informacji dla chłopaków. Planujemy trzy jednostki dziennie, zaczynając od hali i siłowni, a kontynuując pracę na boisku. Przygotowujemy się do niełatwego sezonu w CLJ – dodaje trener Rafał Bosowski.

foto: archiwum własne