Zakończenie rundy z liderem


W sobotę o 11:00 przy Asnyka drużyna Rozwoju Katowice zmierzy się z przewodzącą tabeli Dramą Zbrosławice w ostatnim meczu o czwartoligowe punkty w 2023 roku.

 

Kończymy 3-miesięczną rundę jesienną i zaczynamy długą 4-miesięczną przerwę w rozgrywkach IV ligi śląskiej. Na „do widzenia”, w Święto Niepodległości, Rozwój podejmie przy Asnyka lidera tabeli – Dramę Zbrosławice.

Na kolejkę przed półmetkiem rozgrywek plasujemy się na odległym 13. miejscu, czyli w bardzo obszernej z racji sezonu przejściowego strefie spadkowej. Różnice nie są jednak duże, mając 16 punktów tracimy tylko dwa do 9. w stawce Ruchu Radzionków, którego zresztą nie tak dawno pokonaliśmy w Piotrowicach. Sytuacja kadrowa niezmiennie nie jest łatwa, do listy nieobecnych dołączył w dodatku za cztery żółte kartki Mateusz Jastrzembski, ale wierzymy, że będziemy w stanie postawić się liderowi, odbić się po ubiegłotygodniowej porażce w Jaworznie i w dobrych nastrojach zwieńczyć tę trudną jesień.

Drama będzie chciała przy Asnyka obronić fotel lidera, który zajmuje dzięki zdobyciu 28 punktów, 8-krotnie wygrywając, 4-krotnie remisując i ledwie 2-krotnie przegrywając. Ostatnie zwycięstwo zanotowała w połowie października z Szombierkami, potem remisując z Przemszą Siewierz i Unią Dąbrowa Górnicza oraz – przed tygodniem – ulegając przed własną publicznością MKS-owi Myszków 1:2. A to sprawia, że przewaga nad Podlesianką Katowice zredukowana została do ledwie punktu, przy czym nasi sąsiedzi, których jutro czekają derby ze Spartą, mają jeszcze w zanadrzu zaległe starcie z Orłem Miedary.

Najlepszym strzelcem zespołu Dramy jest autor 6 trafień Jakub Siwek, były pomocnik Ruchu Chorzów czy Polonii Bytom. 4 trafienia ma na koncie Rafał Kuliński, który w latach 2018-19 bronił barw Rozwoju w drugiej lidze.

W poprzednim sezonie pokonaliśmy Dramę 4:0 na „Kolejarzu” oraz – w marcu – zremisowaliśmy na wyjeździe 2:2. Liczymy, że w świąteczną sobotę przy Asnyka też sięgniemy po jakąś zdobycz. Wstęp na trybuny jak zwykle wolny. Zapraszamy ten ostatni raz w 2023 roku!

Rozwój Katowice – Drama Zbrosławice
15. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 11 listopada, godz. 11:00, Asnyka 27

foto: administrator