Zawodnicy Rozwoju powołani przez PZPN


Olaf Baranowicz i Szymon Jarek zostali powołani przez PZPN na zgrupowanie z cyklu Talent Pro do Opalenicy.

W ramach projektu Talent Pro grupa trenerów oraz ekspertów od przygotowania mentalnego, żywieniowego itp. obejmuje opieką kilkudziesięciu najbardziej uzdolnionych zawodników z trzech roczników – 2004, 2005 i 2006. Za początek jego działania można uznać zgrupowanie w hiszpańskiej Esteponie, które odbyło się w lutym 2019 roku. Tym razem miejscem zgrupowania w ramach Talent Pro będzie Opalenica i tamtejszy Hotel Remes – ten sam, w którym do finałów Euro 2020 przygotowywała się reprezentacja Polski. Zgrupowanie trwać będzie od 17 do 24 lipca.

Szymon Jarek i Olaf Baranowicz to wychowankowie Akademii Piłkarskiej Rozwoju z rocznika 2006. W poprzednim sezonie grali głównie w Centralnej Lidze Juniorów U-15, ale też Centralnej Lidze Juniorów U-17 czy I lidze śląskiej juniorów starszych A1. Jarek, boczny pomocnik w ostatniej kolejce sezonu zaliczył seniorski debiut w meczu IV ligi śląskiej z Kuźnią Ustroń.

Olaf Baranowicz, środkowy pomocnik, na Talent Pro został powołany na listę główną, Szymon Jarek – listę rezerwową. Obaj niedawno, w czerwcu, przebywali na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-15 w Wałbrzychu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!