Zgodnie z tradycją – Siarka przy Zgody na inaugurację rekordowo krótkiej wiosny!


Trzeci raz z rzędu pierwszy wiosenny mecz w drugiej lidze Rozwój Katowice rozegrać ma u siebie z Siarką Tarnobrzeg. Początek w sobotę o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Zgody 28.

86 dni dzieli przegrany przez nas w grudniu po dogrywce mecz 1/8 finału Pucharu Polski z Górnikiem a sobotnie spotkanie z Siarką Tarnobrzeg. Tyle trwała przerwa w rozgrywkach połączona z przygotowaniami do drugoligowej wiosny, która – z uwagi na organizowane przez nasz kraj mistrzostwa świata U-20 – będzie rekordowo krótka. Liczyć będzie sobie niewiele ponad 70 dni, w ciągu których odbędzie się 13 kolejek. Dla nas stać one będą pod znakiem walki o cel nadrzędny, czyli utrzymanie na szczeblu centralnym i cel… równie istotny, czyli zajęcie jak najwyższej lokaty w klasyfikacji Pro Junior System.

Tak się składa, że naszym rywalem w walce o te dwa cele jest nasz najbliższy rywal, czyli Siarka. Jak czytamy na stronie laczynaspilka.pl, w PJS plasuje się pod nami (na 4. miejscu, lepszy jest też Ruch Chorzów i GKS Bełchatów), a w tabeli ligowej – tuż nad nami. Z dorobkiem 21 punktów – identycznym do naszego – otwiera strefę spadkową, mając jednak jeszcze w zanadrzu zaległy mecz 21. kolejki z Olimpią Elbląg, który wskutek aury został przełożony z pierwszego weekendu grudnia na 17 kwietnia.

Zima w obu klubach przebiegała dość podobnie. Spójrzmy:
ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM
Rozwój: Tomasz Wróbel grającym asystentem w miejsce zmagającego się z problemami zdrowotnymi Rafała Bosowskiego
Siarka: grający asystent Łukasz Nadolski odchodzi do sztabu Wisły Płock, w jego miejsce trener rezerw Michał Szymczak

DECYZJE LIDERÓW
Rozwój: mówi się o odejściu Michała Płonki, ostatecznie zostaje. Trudno nie dziwić się, że na „Płonę” nie znalazł się nikt chętny.
Siarka: O pozwolenie na zmianę klubu prosi Kamil Radulj. I również ostatecznie zostaje.

WZMOCNIENIA
Rozwój: trzy konkretne w postaci wypożyczeń graczy GKS-u Katowice: Konrada Andrzejczaka, Kamila Kurowskiego i Sławomira Musiolika.
Siarka: trzy konkretne do każdej z formacji. Do drużyny dołączają obrońca Tomasz Wełnicki (Stomil Olsztyn), pomocnik Marcin Wodecki (Odra Opole) i napastnik Kacper Wełniak (rezerwy Legii Warszawa)

ODEJŚCIA
Rozwój: Jedno. Bartosz Marchewka do „GieKSy”.
Siarka: Też jedno – wspomniany Łukasz Nadolski.

W sierpniu w Tarnobrzegu górą była Siarka. Wygrała 1:0 po golu Adriana Gębalskiego. Był to ostatni mecz Tomasza Wróbla, który doznał kontuzji i w październiku przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Drużyna z Podkarpacia wystartowała świetnie. Gdy jednak skończyły się wakacje, skończyły się też jej dobre wyniki. Zdarzyła jej się seria ośmiu porażek. Trener Włodzimierz Gąsior został jednak na swoim stanowisku, a niemoc została przełamana w 20 kolejce, w Grudziądzu, gdzie tarnobrzeżanie zwyciężyli 3:2.

Warto zauważyć, że po raz trzeci z rzędu domowy mecz z Siarką przypada nam na inaugurację wiosny. Dwa lata temu – w debiucie trenera Tadeusza Krawca – padł remis 0:0. Rok temu wskutek złej aury do spotkania nie doszło; odbyło się dopiero w maju. Wygraliśmy 3:1, a więc w takim samym rozmiarze, co w listopadzie 2014. Teraz liczymy, że niezła domowa passa z rywalem z Podkarpacia (który w próbie generalnej zremisował 1:1 z trzecioligową Wisłą Puławy) zostanie przez podopiecznych Marka Koniarka podtrzymana.

Przypominamy, że przed spotkaniem zaopatrywać się będzie można w karnety na siedem wiosennych meczów Rozwoju przy Zgody 28. Koszt to zaledwie 20 zł. Więcej informacji – TUTAJ. Do zobaczenia na trybunach. Wspierajmy naszych!

Rozwój Katowice – Siarka Tarnobrzeg
22. kolejka II ligi
sobota, 2 marca, godz. 15:00, stadion przy ul. Zgody 28

Sędziuje: Albert Różycki (Łódź).

foto: Tomasz Błaszczyk