Zgody 28 gotowa na inaugurację drugiej ligi!


plyta_boiska

Już niespełna tydzień pozostał do pierwszego jesiennego meczu o punkty na naszym stadionie. Mamy do przekazania kilka optymistycznych informacji.

Chwaliliśmy się nie tak dawno – bo było czym! – świetnymi ocenami Rozwoju Katowice w rokrocznym raporcie PZPN, dotyczącym organizacji meczów u przedstawicieli szczebla centralnego. Nasz klub wygrał w drugiej lidze wiele klasyfikacji, w tym tę najważniejszą – ogólną ocenę organizacji spotkań w roli gospodarza.

Nie oznacza to jednak, że nie ma czego poprawiać. Murawa boiska na kilka dni przed meczem Rozwój Katowice – Wisła Puławy prezentuje się naprawdę efektownie. Na pierwszy rzut oka widać znaczną różnicę w stosunku do jej stanu z ubiegłego sezonu.

W pierwszym półroczu na konserwację boisk przeznaczane były bardzo niskie środki finansowe i mimo dużego nakładu pracy ich stan nie był najlepszy. W związku z tym, sporą jak na nasz budżet kwotę postanowiliśmy przeznaczyć na regenerację płyt, co w połączeniu z dużym zaangażowaniem firmy Serwis-Rozwój, zajmującą się boiskami przy Zgody przyniosło oczekiwane efekty – mówi Marcin Nowak, dyrektor Rozwoju Katowice.

Informujemy też, że nasz stadion został wyposażony w nowe punkty depozytowe dla kibiców, a także uproszczony system sprzedaży biletów (o szczegółach informować będziemy w kolejnych newsach). Ponadto od drugiego domowego meczu – z Garbarnią Kraków (19 sierpnia) – kibice w kasach będą mogli regulować płatności kartą.

W związku z tym, że w od nowego sezonu mecze Rozwoju będą imprezami niemasowymi, na stadionie zdemontowanych zostało ponad 300 krzesełek. Obecnie liczba udostępnionych miejsc wynosić będzie 970, w tym 816 dla widzów (606 dla fanów Rozwoju i 210 dla kibiców drużyn przyjezdnych), 108 dla gości VIP i 46 dla mediów.

Na obiekcie odbywają się ostatnie prace porządkowe. Trwa sprzątanie stadionu, czyszczenie trybun, uzupełnianie oznaczeń  i konserwacja telebimu. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w spikerce zamontowany został odsłuch, co jest spełnieniem jednego z nieobligatoryjnych wymogów licencyjnych.

Fanów napojów chłodzących na pewno ucieszy fakt, że podczas wszystkich meczów nowego sezonu możliwy będzie zakup piwa.

Sprzedaż karnetów na nowy sezon prowadzona będzie od wtorku do czwartku. Szczegółowy harmonogram sprzedaży opublikujemy w poniedziałek. Inauguracja jesieni przy Zgody 28 – w piątek z Wisłą Puławy. Początek o 17:00, do zobaczenia na trybunach!

boiska_rozwoj

foto: Szymon Kępczyński