Rozwój Katowice z licencją na drugą ligę!


pilne_pzpn

PZPN ogłosił dziś pomyślne dla naszego klubu werdykty Komisji Licencyjnej.

Rozwój otrzymał licencję na grę w drugiej lidze w sezonie 2018/19 bez żadnych nadzorów i sankcji. To kolejne godne odnotowania w ostatnim czasie zdarzenie, wystawiające naszemu klubowi wysoką ocenę i dające powody do radości oraz satysfakcji. Prócz Rozwoju, bez nadzorów i sankcji obyło się także w przypadku Radomiaka, Siarki Tarnobrzeg, Garbarni Kraków (licencja na stadion Puszczy Niepołomice) oraz klubów, które w przyszłym sezonie w drugiej lidze najpewniej grać nie będą: beniaminka Nice 1 Ligi GKS-u 1962 Jastrzębie oraz spadkowiczów do trzeciej ligi, Legionovii, MKS-u Kluczbork i Wisły Puławy.

Komisja Licencyjna poinformowała, że nadzorem infrastrukturalnym obejmuje Gryfa Wejherowo, ŁKS, OIimpię Elbląg, ROW 1964 Rybnik i Wartę Poznań (beniaminka Nice 1 Ligi). Nadzór dot. personelu i administracji zastosowano w przypadku Błękitnych Stargard oraz spadkowicza, Znicza Pruszków.

Negatywnie oceniono wnioski GKS-u Bełchatów, Gwardii Koszalin (spadkowicz) i Stali Stalowa Wola. Kluby te mają teraz 5 dni na odwołanie. Dział licencji wezwał też do złożenia wniosków spadkowiczów z Nice 1 Ligi: Górnika Łęczna, Ruch Chorzów i Olimpię Grudziądz.

foto: PZPN