2 awanse, 11 podiów, 0 spadków, ponad 250 powołań – Akademia Rozwoju w liczbach!


Podsumowujemy półrocze sezonu 2018/19 w wykonaniu drużyn Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Nasza drużyna A1, występująca w I lidze wojewódzkiej juniorów starszych, zajęła w tabeli 3. miejsce. Lepsze okazały się jedynie zespoły Gwarka Zabrze i GKS-u Katowice, które awansowały do rozgrywek makroregionalnych. Punkty po rundzie jesiennej zostaną zachowane, dlatego Rozwój do wiosny przystąpi z pierwszego miejsca. W rundzie rewanżowej zespoły będą jednak walczyły już tylko o utrzymanie. Zobacz TUTAJ.

W rozgrywkach B1, czyli I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych, Rozwój uplasował się na 2. miejscu, okazując się słabszy od Gwarka Zabrze (27 punktów w 14 meczach). Gwarek awansował do barażu o Centralną Ligę Juniorów. Wiosną tabele się wyzerują, a zwycięzca w czerwcu zagra o CLJ. Zobacz TUTAJ.

W Centralnej Lidze Juniorów nasz klub ma obecnie jednego przedstawiciela: to drużyna U-15, która zajęła w tabeli grupy C świetne 3. miejsce – za plecami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a przed Miedzią Legnica, FC Wrocław Academy, Odrą Opole, Rakowem Częstochowa i BBTS-em Podbeskidzie. Dwa ostatnie zespoły spadły. Teraz punkty zerują się i do wiosny wszystkie osiem drużyn przystąpi z czystym kontem. Zobacz więcej w aplikacji mobilnej Łączy Nas Piłka.

W rozgrywkach C1 mamy też drugą drużynę Rozwoju. Występuje ona w północnej grupie II ligi wojewódzkiej trampkarzy. Jesień zakończyła na 3. miejscu, za GKS-em Katowice i Górnikiem Zabrze. Zobacz TUTAJ.

Drugie miejsce zajęli z kolei trampkarze C2 w I lidze wojewódzkiej trampkarzy. Lepsza okazała się Józefka Chorzów. Zobacz TUTAJ. Rezerwy C2 natomiast, w V lidze okręgowej trampkarzy, ukończyli zmagania za SMS-em Ruda Śląska. Zobacz TUTAJ. Na drugim miejscu uplasowała się też nasza ekipa D1 (I liga wojewódzka młodzików, za GKS-em Katowice). Zobacz TUTAJ. Druga drużyna D1 grała w III lidze wojewódzkiej młodzików (Katowice-Sosnowiec – grupa IV), zajmując 5. pozycję: za MUKP Dąbrowa Górnicza, Sprintem Katowice, Ruchem Chorzów i 1. FC Katowice. Zobacz TUTAJ.

W D2 (III liga wojewódzka Katowice-Sosnowiec: grupa IV) lepsze od Rozwoju okazały się GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec. Nie przeszkodziło to jednak – za sprawą wygranego w ostatniej kolejce meczu ze Stadionem Śląskim Chorzów 4:0 – wywalczyć awans do drugiej ligi północnej. Zobacz TUTAJ. To jeden z dwóch awansów Rozwoju w minionym półroczu. Z satysfakcją stwierdzamy, że nie było ani jednego spadku.

W IV lidze okręgowej D2 druga drużyna Rozwoju zakończyła zmagania na 3. miejscu, za SMS-em Ruda Śląska i Stadionem II Chorzów. Zobacz TUTAJ. O punkty walczyli też orlicy. W IV lidze okręgowej wywalczyliśmy awans, zajmując 2. miejsce za GKS-em Katowice. W IV lidze okręgowej orlików E2 też lepszy od Rozwoju był wyłącznie GKS – TUTAJ. Wiosną czeka nas runda rewanżowa, awansują dwie najlepsze ekipy tabeli. Rezerwy E2 punktowały z kolei na 5. miejsce (słabiej od Jedności Siemianowice Śląskie, GKS-u III Katowice, Gwiazdy III Ruda Śląska i Sparty II Katowice) – TUTAJ.

Trzeba przypomnieć, że prócz wymienionych tu drużyn, Akademia Piłkarska Rozwoju prowadzi też grupy żaków (rocznik 2009-11) czy skrzatów (2012-14), które o punkty jeszcze nie grają.

Z radością odnotowujemy, ze w całym 2018 roku do naszego klubu spłynęło ponad 250 powołań! Aż 9 zawodników było wzywanych na zgrupowania kadr narodowych: Kajetan Kunka, Daniel Kamiński, Bartosz Marchewka, Bartosz Neugebauer, Bartosz Baranowicz, Nikodem Zielonka, Mateusz Jastrzembski, Fabian Cieślar i Oliwier Kwiatkowski. Ponadto, 127 powołań było do kadr Śląskiego ZPN, a 112 – Podokręgu Katowice.

Teraz przed drużynami naszej Akademii okres przygotowawczy, którego zwieńczeniem będzie zgrupowanie w Szalowej. Przedstawiciele roczników od 2001 do 2008 przebywać tam będą między 24 lutego a 8 marca. Właśnie w marcu zacznie się runda wiosenna.

foto: Tomasz Błaszczyk