98 dni przerwy i wystarczy. Czas na nowe rozdanie. Ruszamy!


rozwoj-gryf-radosc-mk-news

W sobotę Rozwój Katowice rozegra pierwszy od 26 listopada mecz o punkty. Trudną walkę o utrzymanie w drugiej lidze rozpoczniemy od domowego starcia z Siarką Tarnobrzeg. Początek o godz. 15:00.

Po 98 dniach zimowej przerwy nasz zespół wraca do rywalizacji w drugiej lidze. Patrząc na skład, w jakim kończyliśmy jesień (1:2 z ROW-em 1964 Rybnik), w Rozwoju dokonała się prawdziwa rewolucja. Nie ma już liderów drużyny w osobach Tomasza Wróbla, Mateusza Września czy czołowego młodzieżowca Mateusza Ostaszewskiego, a Tomasz Szatan leczy przewlekłą kontuzję. Po zapisaniu obszernych i pięknych kart historii Rozwoju, z naszym klubem rozstali się też Dawid Domański czy Szymon Kapias. By ich zastąpić, przy Zgody trwała prawdziwa transferowa ofensywa.

Michał Czekaj, Grzegorz Fonfara, Damian Kowalczyk, Sebastian Murawski, Michał Płonka, Bartosz Rutkowski, Dawid Przezak, Sebastian Szczepański, Michał Trąbka… A do tego powroty Filipa Kozłowskiego i Bartosza Nowotnika. Zestawiając składy, w jakich Rozwój kończył jesień (w Rybniku) i zimę (w sparingu z BKS-em Stalą), powtarzają się tylko nazwiska Bartosza Sobotki, Marcina Kowalskiego i Damiana Mielnika. Nie wspominając już o tym, że na trenerskiej ławce Mirosława Smyłę zastąpił Tadeusz Krawiec.

To właśnie „Mielu” strzelił jedynego gola dla Rozwoju w jesiennym meczu z Siarką Tarnobrzeg, której będziemy się chcieli zrewanżować za sierpniową porażkę na Podkarpaciu 1:2. Nasz zespół zimę spędzał na przedostatnim miejscu. Strata do rywali znad „kreski” jest jednak niewielka i możliwa do zniwelowania już jedynm meczem. W sobotę wybrańców trenera Krawca nie będzie jednak czekać łatwe zadanie.

Siarka nie dość, że plasuje się na 5. pozycji i wciąż myśli o awansie na zaplecze ekstraklasy, letitymuje się najmłodszą kadrą w stawce. Przewodzi klasyfikacji Pro Junior System, mając w dorobku 8537 punktów. Dla porównania, Rozwój jest 9. i zgromadził ich 4379. Zimą w klubie wielu zmian nie było. Dołączyli do tarnobrzeskiej drużyny dwaj znani w naszym regionie młodzieżowcy – Dawid Witkowski, który latem był blisko podpisania kontraktu z naszym klubem, a także Konrad Zaradny. Obaj mają w CV Zagłębie Sosnowiec.

W dziewięciu sparingach, podopieczni Włodzimierza Gąsiora zanotowali 5 wygranych, remis i 3 porażki, tracąc przy tym sporo, bo 22 gole. Kilka wyników, jak pokonanie Radomiaka czy rozbicie 6:1 Motoru Lublin – o czym wspominał Tadeusz Krawiec – budzi jednak respekt.

Jesienią Siarka na wyjazdach wypracowała równy bilans trzech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek. Identycznym dorobkiem w meczach w roli gospodarza legitymuje się też Rozwój. Wiosna to jednak zupełnie inny zespół i zupełnie inne rozdanie. Zapraszamy na Zgody 28. Bilety – w niezmiennej cenie 5 i 10 zł. Przypominamy, że do ich zakupu nie jest niezbędna karta kibica, a jedynie dowód tożsamości.

Rozwój Katowice – Siarka Tarnobrzeg
20. kolejka II ligi
sobota, 4 marca, godz. 15:00, stadion przy ul. Zgody 28

Sędziuje: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

foto: Marta Kołodziejczyk