Akademia: gorąca niedziela na „Kolejarzu” [ROZKŁAD JAZDY]


W weekend o ligowe punkty walczyć będzie pięć drużyn Akademii Piłkarskiej Rozwoju. W niedzielę na „Kolejarzu” odbędą się trzy ciekawe mecze.

Cieszymy się, że mimo rozszerzenia w naszym kraju obostrzeń piłka młodzieżowa może się toczyć, dlatego runda wiosenna będzie stopniowo nabierać tempa. Już w sobotę pierwszy raz w tym roku o punkty rywalizować będą trampkarze młodsi oraz młodzicy, rozpoczynający po udanej jesieni przygodę z II ligą wojewódzką.

Gorącą niedzielę na „Kolejarzu” zaczniemy natomiast o 11:30 meczem z Rekordem Bielsko-Biała, do którego przystąpimy w mocniejszym niż się wydawało zestawieniu – jako że na wniosek rywala nie było nam dane zmierzyć się w sobotę w IV lidze z Unią Książenice. Kilku juniorów starszych wzmocni zatem skład na mecz I ligi A1, w której walczymy o utrzymanie. Tydzień wcześniej wywieźliśmy cenny remis z Tychów i teraz też liczymy na jakąś zdobycz.

Na pierwszą zdobycz w wiosennym sezonie oczekują nasi przedstawiciele w Centralnej Lidze Juniorów. Juniorzy młodsi U-17 po porażkach w Częstochowie i Zabrzu tym razem podejmą mający na koncie 2 remisy Śląsk Wrocław. Z kolei trampkarze U-15 wyszli z kwarantanny i od poniedziałku przygotowują się do ciężkiego boju z renomowaną Akademią Zagłębia Lubin. Dotąd podopieczni Grzegorza Witka rozegrali nie dwa, a tylko jeden mecz – 2:6 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Zaległe wyjazdowe spotkanie z inną wrocławską drużyną, FC Wrocław Academy, odbędzie się w najbliższą środę o 16:30.

A1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała
niedziela, 21 marca, godz. 11:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław
niedziela, 21 marca, godz. 14:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
Rozwój Katowice – Zagłębie Lubin
niedziela, 21 marca, godz. 16:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH
Górnik Zabrze – Rozwój Katowice
sobota, 20 marca, godz. 10:00, Zabrze, ul. Żniwiarzy 16

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Piast Gliwice – Rozwój Katowice
sobota, 20 marca, godz. 15:00, Gliwice, ul. Sikornik 34

foto: administrator