Akademia: gorzko-słodka inauguracja sezonu


Drużyna juniorów starszych przegrała 0:2 w Tychach, zaś juniorzy młodsi wygrali 9:0 w Rybniku na inaugurację sezonu I ligi śląskiej.

Nasza drużyna juniorów starszych, w której podstawowym składzie status juniora starszego mieli tylko Oskar Cieślik, Cezary Ziarkowski, Jakub Haładyń, Michał Flak i Mikołaj Holeczek, nie sprostała jednemu z faworytów I ligi śląskiej. Wynik meczu w Tychach został ustalony już w 30. minucie. Za 6 dni Rozwój zagra na „Kolejarzu” z Piastem Gliwice, początek o 13:15.

Protokół meczowy
1. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych
niedziela, 15 sierpnia, godz. 10:00, Tychy

GKS Tychy – Rozwój Katowice 2:0 (2:0)
Bramki: 8 i 30 min.
Rozwój Katowice: Cieślik – Ziarkowski, Filipiak, Haładyń, Flak, Bielec (65. Brzeziński) – Jarek, Cieślar, Kwiatkowski (70. Roj), Holeczek – Parysz (46. Draga).
Trener Rafał BOSOWSKI.

Pierwsze trzy punkty zapisaliśmy z kolei na konto w I lidze śląskiej juniorów młodszych. Rozwój, który jest spadkowiczem z Centralnej Ligi Juniorów U-17, wygrał w Rybniku 9:0. Już do przerwy było 6:0. Hat tricka zaliczył Igor Rogowski, po jednym trafieniu dorzucili Szymon Andrejczyk, Wiktor Synowiec, Mateusz Rzeszowski, Tomasz Semik, Michał Pałka i Patryk Orzechowski. W drugiej kolejce, w sobotę 21 sierpnia o 15:00 na Kolejarzu, nasz zespół złożony z zawodników z roczników 2005 i 2006 podejmie Gwarka Zabrze.

Protokół meczowy
1. kolejka I ligi śląskiej juniorów młodszych
niedziela, 15 sierpnia, godz. 10:00, Rybnik

ROW 1964 Rybnik – Rozwój Katowice 0:9 (0:6)
Bramki: Rogowski 3, Andrejczyk, Synowiec, Rzeszowski, Semik, Pałka, Orzechowski.

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Biłka, Andrejczyk, Machalski, Rogowski, Synowiec, Orzechowski, Baranowicz, K. Adamiec, Jarosz, Pałka. Grali także: Figura, Semik, Zdebel, Rzeszowski, Ciuchta, Buchczik.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Grzegorz WITEK.

foto: administrator