Akademia gra dalej! Hitowe starcia w CLJ-kach


Weekend bez sportowych emocji? To nie dla nas! Mało tego! Spróbujemy podgrzać atmosferę jeszcze bardziej. Przed nami dwa hitowe starcia w Centralnych Ligach Juniorów. Nasze drużyny zmierzą się bowiem z liderami rozgrywek. Rywalizację w najbliższych dniach rozpoczną także zawodnicy z rocznika 2010. Będzie się działo!

Weekendowe mecze młodzieży rozpoczniemy starciem z góralami z Bielska-Białej. Podopieczni trenera Grzegorza Witka na „Kolejarzu” zmierzą się z Rekordem. Po dwóch kolejkach Rozwój zajmuje drugie miejsce z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 13:3. Nasi rywale bez punktów plasują się na miejscu siódmym.

W drugiej kolejce I ligi wojewódzkiej B2 juniorzy młodsi zmierzą się w Częstochowie z miejscowym Ajaksem. Nasi juniorzy po pogromie w pierwszej kolejce zajmują bezapelacyjnie pierwszą lokatę w tabeli. Drużyna Ajaksu z uwagi na wycofanie się z rozgrywek zespołu Znicza Kłobuck w pierwszej kolejce pauzowała.

Niezwykle ciekawie zapowiada się sobotni mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Do Katowic zawita lider Zagłębie Lubin. Zespół z Dolnego Śląska wygrał do tej pory wszystkie spotkania i z kompletem punktów oraz kapitalnym bilansem bramkowym (17:1) przewodzi w tabeli CLJ. Na inaugurację „Miedziowi” pokonali Falubaz Zielona Góra 4:1, tydzień później rozgromili w Gliwicach zespół Piasta 8:0, zaś w trzeciej kolejce w derbach Dolnego Śląska wysoko wygrali ze Śląskiem Wrocław 5:0. Drużyna Kamila Pągowskiego bez porażki (dwa zwycięstwa i remis) zajmuje aktualnie drugą lokatę i do liderującego Zagłębia traci dwa „oczka”.

W niedzielę inauguracja IV ligi okręgowej orlików młodszych E2. Zespół prowadzony przez trenera Pawła Kwiatkowskiego w derbach Katowic zmierzy się z UKS-em Bonito Katowice.

O trzecie z rzędu zwycięstwo powalczą w niedzielę również juniorzy starsi. Drużyna trenera Tomasza Wróbla podejmie na „Kolejarzu” Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zespół spod Klimczoka po czterech kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli I ligi wojewódzkiej A1. Bielszczanie dzielili się punktami dwukrotnie: najpierw z MKS-em Zaborze (2:2), a dwa tygodnie później z Rekordem w derbach Bielska-Białej (0:0). W Chorzowie Podbeskidzie musiało uznać wyższość Ruchu SA (4:0). Komplet punktów rywale Rozwoju zdobyli natomiast w starciu z UKS-em Ruch Chorzów (0:2).

Rozwój choć w I lidze wojewódzkiej trampkarzy starszych C1 zajmuje dopiero czwartą lokatę pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach! Podopieczni trenera Kamila Pągowskiego w czterech rozegranych spotkaniach aż trzykrotnie dzielili się punktami z rywalami. Katowiczanie remisowali kolejno: z Polonią Bytom (1:1), Siódemką Tychy (1:1) i Józefką Chorzów (2:2). Co ciekawe Rozwój dwa tygodnie temu zdołał urwać punkty aktualnemu liderowi, drużynie Rakowa Częstochowa (0:1). Do zespołu z Częstochowy i wicelidera Górnika Zabrze nasz zespół traci zaledwie trzy punkty. Nieco inaczej wygląda sytuacja w obozie naszego niedzielnego rywala. Zespół MUKP przegrał dotychczas wszystkie mecze i bez dorobku punktowego zamyka tabelę I ligi wojewódzkiej C1.

Po dwóch starciach z przedstawicielami Częstochowy (UKS Raków i RKS Raków) drużynę prowadzoną przez trenerów Gancarczyka i Socha czeka wyjazd do Gliwic, gdzie zmierzy się z miejscową Akademią Piłkarską Team. Młodzicy młodsi w dwóch kolejkach zgromadzili cztery punkty i zajmują 3. lokatę w tabeli II ligi wojewódzkiej.

Weekend zakończą juniorzy młodsi. Po ubiegłotygodniowej porażce z Górnikiem Zabrze (1:4) czas na pojedynek z liderem Centralnej Ligi Juniorów U-17 drużyną Śląska Wrocław. Wrocławianie zainaugurowali rozgrywki z wysokiego „C”, pokonując na stadionie przy Oporowskiej Gwarek Zabrze 6:0. Kolejny komplet punktów zawodnicy Śląska dorzucili do swojego dorobku tydzień temu wysoko pokonując u siebie Pomologię Prószków 6:0. W drugiej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 w derbach Dolnego Śląska podzielili się natomiast punktami z Zagłębiem. Wówczas w Lubinie padł remis 2:2.

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2006
sobota, 7 września, godz. 9:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Rekord Bielsko Biała

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH B2
rocznik 2004
sobota, 7 września, godz. 11:00, boisko przy ul. Starzyńskiego w Częstochowie
Ajaks Częstochowa – Rozwój Katowice

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
rocznik 2005
sobota, 7 września, godz. 18:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Zagłębie Lubin

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW MŁODSZYCH E2
rocznik 2010
niedziela, 8 września, godz. 9:30, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
UKS Bonito Katowice – Rozwój Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH A1
rocznik 2001/2002/2003
niedziela, 8 września, godz. 11:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH C1
rocznik 2005
niedziela, 8 września, godz. 11:00, boisko przy ul. Konopnickiej w Dąbrowie Górniczej
MUKP Dąbrowa Górnicza – Rozwój Katowice

II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW STARSZYCH D1
rocznik 2007/2008
niedziela, 8 września, godz. 11:00, boisko przy ul. Sikornik w Gliwicach
AP Team Gliwice – Rozwój Katowice

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
rocznik 2004/2005
niedziela, 8 września, godz. 18:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl