Akademia: liderzy byli lepsi


Sprawdźcie, jak w weekend radziły sobie na ligowych boiskach drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Nie był to z pewnością wynikowo najlepszy weekend dla zespołów Akademii Piłkarskiej Rozwoju. Gościliśmy trzech liderów – I ligi śląskiej juniorów starszych A1 (Ruch Chorzów), I ligi śląskiej juniorów młodszych B1 (Rekord Bielsko-Biała) i II ligi śląskiej trampkarzy C2 (Raków Częstochowa). Każdy z nich wygrał z Rozwojem, choć mecze z Rekordem i Rakowem były bardzo zacięte. Szkoda zwłaszcza porażki trampkarzy, którzy dwa razy prowadzili z rywalem z Częstochowy i mieli fotel lidera (oznaczający po jesiennym sezonie awans) na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie na 5 minut przed końcem Raków zadał decydujący cios i wygrał 4:3. W tabeli Rozwój spadł na 3. miejsce, z 6 punktami straty do Rakowa i punktem do Skry, z którą jeszcze zagra.

Po bezbramkowym remisie w Wodzisławiu pozycję lidera, zajmowaną przez większość sezonu, na dwie kolejki przed końcem stracili nasi młodzicy w I lidze D1. Podopieczni Pawła Rosy tracą punkt do BBTS-u Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na 1. miejscu dzięki wygranej po zaciętym meczu z rudzką Gwiazdą są za to młodzicy D2. Przegrywali 1:3, a wyciągnęli rezultat na 4:3. Zerkając w tabelę – Zagłębie Sosnowiec (1 pkt mniej) ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Raków II Częstochowa – Rozwój II Katowice 15:0 (8:0)
Bramki: Jurasik 6, Szczepaniak 3, Maćkowiak 2, Gębka 2, Kotala, Kabaj.
Rozwój: Białek – Żukowski, Szregowicz, Madaj, Kowalczyk, Buba, Brewczyk, Biegun, Świerczyński, Musioł, Szablicki oraz Kołodziej, Ludwig, Kręcichwost, Frankiewicz.
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Raków Częstochowa 3:4 (1:0)
Bramki: Mastalski 7, Czaja 54, Holeczek 70 – Miąsko 57, Gliźniewicz 63, 75, Liberda 68.
Rozwój: Rybacki – Widera, Mastalski, Orzełek, Lazar, Karolik, Holeczek, Gancarczyk, Czaja, Ciszewski, Chachurski oraz Bokisz, Zander, Mazur, Kukuła, Drzał, Lipiński, Komander.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
WSP Wodzisław – Rozwój Katowice 0:0
Rozwój: Majos, Browarski, Bezak, Szymkowiak, Proszczuk, Mastalski, Bokisz, Noworolnik, Mosór oraz Jaworski, Jambor, Polarz, Smoła, Kurtok, Grzelak.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Rozwój II Katowice – Józefka Chorzów 3:3 (3:1)
Bramki: Pawlik 1, 35, Pająk 14 – Wawrzyczek 39, 45, 59.
Rozwój: Buziewicz, Pawlik, Pająk, Zalewski, Stolorz, Bibel, Spyra, Korzeniec, Ryborz oraz Dąbrowski, Boryczka, Piszczek.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Gwiazda Ruda Śląska 4:3 (1:3)
Bramki: Kordaczka-Matysiak 29, Wójcik 46, Dyl 49, Konowol 57 – Janus 16, Robełek 31, Piperek 35.
Rozwój: Stolka – Maleta, Kordaczka-Matysiak, Konowol, Dyl, Benek, Szczygielski, Wojarski, Tataruch oraz Wójcik, Orłowicz, Myszkowski, Kowalewski.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

foto: Facebook Rozwoju Katowice – rocznik 2008