Akademia: młodsi młodzicy też w fotelu lidera


Za nami kolejny weekend, podczas którego drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju dzielnie walczyły o ligowe punkty. Ponieśliśmy tylko jedną porażkę. Sprawdźcie, jak radziły sobie nasze zespoły.

W I lidze juniorów starszych A1 graliśmy już w czwartek, bo o przyspieszenie terminu poprosił nas MKS Zaborze. Rozwój wygrał na terenie zespołu zamykającego tabelę 2:0. Po 11 kolejkach plasujemy się na 8. miejscu, ale zakładając optymistyczny scenariusz i 3 punkty w zaległym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, możemy nawet przesunąć się na podium! W najbliższą niedzielę jeszcze jeden wyjazd, tym razem do Rybnika na mecz z ROW-em 1964.

O szalonym spotkaniu ze Stadionem Śląskim Chorzów w I lidze juniorów młodszych, zakończonym remisem 4:4, pisaliśmy już w osobnym newsie. Cztery gole zaaplikował rywalom również nasz drugi zespół juniorów młodszych z II ligi – tyle że sam stracił dwa, dlatego zgarnął 3 punkty z Ruchem II Chorzów. Było to drugie w sezonie zwycięstwo podopiecznych trenera Grzegorza Witka. Wyjście ze strefy spadkowej mamy już w zasięgu 3 punktów. Za tydzień domowe spotkanie z Polonią Bytom.

Nie zwalniają tempa nasi trampkarze. Podopieczni Seweryna Gancarczyka w II lidze idą jak burza, nie uznają kompromisów i mogą się pochwalić bilansem 8 zwycięstw oraz 2 porażek. W ten weekend wysoko pokonali Ajaks Częstochowa na „Kolejarzu” i nadal dotrzymują kroku innym częstochowskim ekipom – Skrze oraz przewodzącemu tabeli Rakowowi. W sobotę wyjazdowe spotkanie ze Stadionem Śląskim Chorzów.

Po zaciętym meczu na szczycie tabeli I ligi uznać wyższość BBTS-u Podbeskidzia musieli w Bielsku-Białej nasi młodzicy. Prowadzeni tym razem wyjątkowo nie przez Pawła Rosę, a Rafała Bosowskiego nasi zawodnicy z 2009 rocznika nadal są liderem, to była dopiero ich druga porażka w sezonie. Bielszczanie wygrali skromnie, acz przyznajmy, że zasłużenie 1:0. Na finiszu tych rozgrywek czeka nas jeszcze sporo emocji i – mamy nadzieję – także uśmiechu. W najbliższy weekend młodzicy spotkają się z Akademią Piłkarską Gliwice.

Zapunktował z kolei nasz drugi zespół młodzików z IV ligi okręgowej, remisując na wyjeździe z drugą ekipą Stadionu Śląskiego Chorzów 2:2. Podopieczni Igora Pachy mają 6 punktów po 7 kolejkach, ale walczą bardzo dzielnie o każde „oczko”.

Na fotel lidera wskoczyli nasi młodzicy D2 z III (najwyższej) wojewódzkiej ligi (na zdjęciu). W sobotę pokonali na „Kolejarzu” imielińską Pogoń i skorzystali z pierwszej w sezonie porażki Zagłębia Sosnowiec, które uległo u siebie Stadionowi Śląskiemu. Podopieczni Pawła Kwiatkowskiego jeszcze nie przegrali meczu, w najbliższej kolejce, już w środę, zmierzą się właśnie ze wspomnianym Stadionem.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – Ruch II Chorzów 4:2 (1:1)
Bramki: Semik 9, Biłka 60, Buchczik 69, Rzeszowski 72 – Szczepaniak 3, 55.
Rozwój: Figura – Orzechowski, Jarosz (75. Molczyk), Buba (87. Ludwig), Biłka, Musioł (50. Buchczik), Zdebel (67. Rams), Semik, Rzeszowski (82. P. Adamiec), Rogowski, Pałka (90. Biegun).
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Ajaks Częstochowa 7:0 (5:0)
Bramki: Chachurski 15, Drzał 28, 36, Komander 38, 43, Machowski 76, Holeczek 79.
Rozwój: Rybacki, Widera, Bokisz, Orzełek, Mazur, Machowski, Karolik, Holeczek, A. Gancarczyk, Ciszewski, Komander oraz Wilk, Rogacki, Musialik, Kagan, Drzał, Chachurski, Lipiński.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Rozwój Katowice 1:0
Bramka:
Rozwój:
Trener Rafał BOSOWSKI.
Więcej TUTAJ.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Stadion Śląski II Chorzów – Rozwój II Katowice 2:2
Bramki:
Rozwój:
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Pogoń Imielin 8:1 (6:1)
Bramki: Szczygielski 10, 20, Wojarski 15, 55, Orłowicz 35, Bibel 40, Konowol 45, Kowalewski 50 – Bercal 22.
Rozwój: Zalewski, Wójcik, Stolorz, Orłowicz, Myszkowski, Maleta, Kordaczka-Matysiak, Boryczka, Bibel oraz Szczygielski, Wojarski, Kowalewski, Konowol.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

foto: źródło własne