Akademia: młodzicy awansowali do I ligi!


Za nami ostatni wiosenny weekend, podczas którego zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju rywalizowały o ligowe punkty. W środku tego tygodnia ostatnie mecze. Sprawdźcie, jak sobie radziliśmy.

Honorowo, bo remisem 2:2 w Tychach z GKS-em, pożegnaliśmy się z rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów U-17, z których spadamy po okrągłych dwóch latach. Zajęliśmy w tabeli przedostatnie miejsce z dorobkiem 12 punktów i wyprzedzając jedynie Lechię Zielona Góra. Bez odpowiedzi pozostaje już pytanie, czy dalibyśmy radę utrzymać się, gdyby nie dotknęła nas wiosną taka plaga problemów zdrowotnych. Był moment, gdy z nieobecnych zawodników dałoby się ułożyć całkiem silny skład… Ale nie ma co gdybać.

O tym, jak mocna była wiosną CLJ U-17, niech świadczy fakt, że pozycję tuż nad strefą spadkową zajęło ostatecznie Zagłębie Lubin, czyli hegemon polskiej piłki młodzieżowej. Wygrał Raków Częstochowa, przed Górnikiem Zabrze i – tu sensacja – Ruchem Chorzów. Gratulujemy. My w przyszłym sezonie rywalizować będziemy w silnej śląskiej I lidze juniorów młodszych B1 (roczniki 2005/06).

Po trzech latach żegnamy się natomiast z CLJ U-15. Na „do widzenia” nasi trampkarze zostali rozbici w Legnicy przez Miedź 0:6.

Cenny punkt w Sosnowcu uzyskała nasza druga drużyna juniorów młodszych. Remis 1:1 z rezerwami Zagłębia (sosnowiczanie wygrali I ligę wojewódzką B1) zapewniła bramka Oskara Brzezińskiego. Na kolejkę przed końcem zespół Kamila Pągowskiego ma 1 punkt przewagi nad otwierającym strefę spadkową UKS-em Ruch Chorzów. W ostatnim meczu, we wtorek, Rozwój zagra na „Kolejarzu” z zamykającym tabelę i zdegradowanym już Ajaksem Częstochowa. UKS podejmie inny zespół niemający już szans na utrzymanie, MKS Zaborze. Zwycięstwo z Ajaksem pozwoli juniorom młodszym utrzymać się, zająć 5. miejsce i bardzo honorowo zakończyć tę rundę.

3:0 w Częstochowie z tamtejszym UKS Raków wygrali trampkarze z II ligi C2. Na kolejkę przed końcem podopieczni Seweryna Gancarczyka są już pewni utrzymania, a mają nawet szansę ukończyć wiosnę na podium, bo do Górnika Zabrze i Rakowa tracą po 2 punkty. We wtorek derby z plasującą się „oczko” niżej i spadającą GieKSą.

Nadal tylko jedną porażkę mają w tej rundzie na koncie młodzicy D1. Zespół Krzysztofa Socha zajmuje 5. miejsce w II lidze wojewódzkiej, w niedzielę wysoko pokonał 10:1 w Częstochowie zamykający tabelę Stradom.

Z dumą chwalimy się sukcesem młodszych młodzików. Drużyna trenera Pawła Rosy po zwycięstwie 4:0 z Ajaksem Częstochowa przypieczętowała pierwsze miejsce, nad GKS-em Katowice i Sporting Football Academy Lubliniec. To oznacza awans do I ligi wojewódzkiej. Gratulacje!

O wygranej z UKS-em Ruch Chorzów w I lidze juniorów starszych informowaliśmy w osobnym newsie – z radością, bo wiemy już, że z tych prestiżowych dla każdej śląskiej akademii rozgrywek nie spadniemy, a wtorkowy mecz z Górnikiem II Zabrze odbywać się już będzie bez większego dla nas ciśnienia.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
GKS Tychy – Rozwój Katowice 2:2 (0:1)
Bramki: Dziedzic 52, Sobieraj 63 – Pałka 15, Parysz 56.
Rozwój Katowice: Bryła – Filipiak, Haładyń (70. Jarosz), Pałka (78. Draga), Machalski, Andrejczyk, K. Adamiec, Jarek, Roj (65. Ciuchta), Holeczek (60. Orzechowski), Parysz.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i
Więcej TUTAJ.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
Miedź Legnica – Rozwój Katowice 6:0 (3:0)
Bramki: Szczerbiak 36, 44, Nowakowski 38, Sośnicki 65, Komarzyniec 73, Simmert 80+1.
Rozwój Katowice: Białek – Buba, Zdebel, Kowalczyk, Biłka, Madaj, Szablicki, Semik, Rasała (50. Musioł), Świerczyński, Frankiewicz (41. Rzeszowski).
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój II Katowice 1:1
Bramki: Paszczela 40 – Brzeziński 43.
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
UKS Raków Częstochowa – Rozwój Katowice 0:3
Bramki:
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Stradom Częstochowa – Rozwój Katowice 1:10
Bramki:
Trener Krzysztof SOCH.
Więcej TUTAJ.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Ajaks Częstochowa – Rozwój Katowice 0:4 (0:3)
Bramki: Bokisz, Polarz, Jambor, Mastalski.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

W TYGODNIU GRAJĄ:
A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – Górnik II Zabrze
wtorek, 22 czerwca, godz. 13:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODZYCH
Rozwój II Katowice – Ajaks Częstochowa
wtorek, 22 czerwca, godz. 15:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – GKS Katowice
wtorek, 22 czerwca, godz. 18:45, Katowice-Kostuchna, ul. Boya-Żeleńskiego 96c

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
GKS Katowice – Rozwój Katowice
piątek, 25 czerwca, godz. 20:15, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

E2 IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Rozwój Katowice – APN Siemianowice
poniedziałek, 21 czerwca, godz. 18:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator