Akademia: ten ostatni wtorek


Już tylko jedno spotkanie zostało w tym sezonie do rozegrania Rozwojowi Katowice. We wtorek odbyły się trzy.

Utrzymanie w II lidze śląskiej juniorów młodszych przypieczętowała druga drużyna Rozwoju, będąca zapleczem ekipy, która tej wiosny spadła z Centralnej Ligi Juniorów U-17. Podopieczni Kamila Pągowskiego długo nie potrafili zapunktować, ale ostatecznie odbili się i wiosnę kończą na 5. pozycji z dorobkiem 16 punktów. Kropkę nad „i” postawili we wtorkowe popołudnie, pokonując zamykający stawkę Ajaks Częstochowa 3:1.

Wcześniej na „Kolejarzu” sezon kończyliśmy w rozgrywkach I ligi juniorów starszych, w której utrzymanie zapewniliśmy sobie już sobotnim zwycięstwem z UKS-em Ruch Chorzów. Tym razem, grając w bardzo młodym składzie, ulegliśmy drugiej drużynie Górnika Zabrze, ale spotkanie to nie miało już większego znaczenia. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji i że w przyszłym sezonie nasza Akademia będzie mogła rywalizować w tych prestiżowych rozgrywkach. Po ostatnim gwizdku nasi juniorzy mogli w dobrych humorach udać się do restauracji Arka Milika „Food and Ball”, na symboliczne zakończenie sezonu przy smacznym burgerze. Jak zwykle dziękujemy za miłą gościnę!

Wysoko derby z GKS-em II Katowice wygrali nasi trampkarze młodsi, strzelając aż 8 goli. Dwa razy tyle zdobyli w poniedziałek orlicy młodsi z APN Siemianowice, kończąc sezon na 2. miejscu, nieznacznie ustępując GieKSie.

Do rozegrania w całej Akademii został nam już tylko jeden mecz – w piątkowy wieczór młodzicy zmierzą się z GKS-em. I to by było na tyle. Byle do kolejnego sezonu!

A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – Górnik II Zabrze 0:4 (0:1)
Bramki: Koseła 28, Iwański 53, Staszkiewicz 64, Herman 88.
Rozwój Katowice: Cieślik (60. Bryła) – Filipiak (65. Draga), Haładyń, K. Adamiec, Machalski (46. Brzeziński), Bielec, Cieślar, Roj (46. Ciuchta), Jarek (65. Zieliński), Holeczek (60. Pałka), Parysz (65. Kwiatkowski).
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODZYCH
Rozwój II Katowice – Ajaks Częstochowa 3:1
Bramki:
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – GKS II Katowice 8:4 (4:1)
Bramki: Gancarczyk 2, Holeczek 2, Śmietana, Machowski, Kręcichwost, Kalus (s) – Kaczyński, Wojas, Grun, Pastuszka.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

E2 IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Rozwój Katowice – APN Siemianowice 16:4 (6:3)
Bramki dla Rozwoju: Pawlik 4, Macioł 3, Lewandowski 2, Krenczyk 2, Wawro, Tunkel, Bosowski, Hajji, Tataruch.
Trener Karol KURZACZEK.
Więcej TUTAJ.

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
GKS Katowice – Rozwój Katowice
piątek, 25 czerwca, godz. 20:15, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1