Akademia: na „Kolejarzu” z Cidrami, 2 mecze młodzików


Ważny mecz z Ruchem Radzionków rozegra w środę zespół juniorów starszych Rozwoju Katowice. O ligowe punkty walczyć też będą młodzicy w kategoriach D1 i D2. We wtorek druga ekipa orlików pokonała Stadion Śląski.

Przed Rozwojem Katowice kolejny bardzo ważny mecz w I lidze śląskiej juniorów starszych. W niedzielę nasza ekipa, montowana na każde spotkanie z kadr IV-ligowej oraz juniorów młodszych, pokonała GKS Jastrzębie 3:0, zgarniając pierwsze wiosną zwycięstwo. Pozwoliło ono znaleźć się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów po 21 występach. Zależy nam na utrzymaniu w tych rozgrywkach. Strefę spadkową z jednym meczem rozegranym więcej i 3 punktami mniej otwiera GKS Katowice, z którym zmierzymy się już w najbliższą sobotę. Ale wcześniej, bo w środę o 18:00, podejmiemy na „Kolejarzu” Ruch Radzionków, czyli kolejnego przedstawiciela strefy spadkowej. „Cidry” mają na koncie 18 „oczek”. Wygrana pozwoli zatem odskoczyć im aż na 10 i zbliżyć się do utrzymania.

W środę na wyjeździe – w Zabrzu i Gliwicach – walczyć też będą o ligowe punkty nasze drużyny młodzików. Z kolei we wtorek nasz drugi zespół orlików E1 zanotował drugie zwycięstwo we wiosennym sezonie, pokonując na „Kolejarzu” Stadion Śląski 12:6. Podopieczni Igora Pachy plasują się na pozycji wicelidera za Unią Katowice.

VI LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Rozwój II Katowice – Stadion Śląski Chorzów 12:6 (9:3)
Bramki: Konowol (5), Wojarski (3), Zoń (2), Guz, Pająk – Karpiński (4), Fischer (2).
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – Ruch Radzionków
środa, 12 maja, godz. 18:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Górnik Zabrze – Rozwój Katowice
środa, 12 maja, godz. 17:30, Zabrze, ul. Jaskółcza 40

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Piast Gliwice – Rozwój Katowice
środa, 12 maja, godz. 17:30, Gliwice, ul. Sikornik 34

foto: administrator