Akademia: sobota w Tychach, niedziela w Zabrzu [ROZKŁAD JAZDY]


Przed nami drugi wiosenny weekend, w którym o ligowe punkty walczyć będą zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Nie dojdzie do skutku wyjazdowy mecz trampkarzy z FC Academy Wrocław w ramach 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Nowy termin to 24 marca (środa). Podopieczni Grzegorza Witka poczekają zatem jeszcze na pierwsze w sezonie punkty. Przed tygodniem przegrali we Wrocławiu – tyle że ze Śląskiem – 2:6.

Z nadzieją na zdobycz w niedzielę udadzą się do Zabrza juniorzy młodsi. Na inaugurację wiosennego sezonu CLJ U-17 przegraliśmy po zaciętym meczu (i mimo prowadzenia) w Częstochowie z Rakowem 1:2. Teraz drużynę trenerów Kamila Pągowskiego i Rafała Bosowskiego czeka kolejna wyjazdowa konfrontacja. Górnik przed tygodniem wygrał 1:0 w Zielonej Górze z beniaminkiem rozgrywek Lechią po golu w 75. minucie. W poprzednim, jesiennym sezonie, właśnie w Zabrzu sięgnęliśmy po pierwsze punkty, wygrywając 2:1 za sprawą uderzenia Wojciecha Bielca z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry. Nie mamy nic przeciwko powtórce, choć tym razem zagramy nie na stadionie Sparty Mikulczyce, a boisku Walki Makoszowy.

Dzień wcześniej – inauguracja rundy rewanżowej w I lidze śląskiej juniorów starszych A1. Jak wiemy, dla Akademii Piłkarskiej Rozwoju to taka liga, w której nie mamy drużyny, a skład kompletujemy co tydzień w oparciu o zawodników z kadry IV-ligowej oraz juniorów młodszych. W sobotnie południe zagramy w Tychach z GKS-em. Tyszanie zajęli po jesieni 3. miejsce, ustępując tylko Ruchowi Chorzów i Rakowowi Częstochowa, którzy wiosną w lidze makroregionalnej rywalizują już o awans do CLJ. Zadanie zatem przed naszym zespołem, plasującym się tuż nad strefą spadkową, z gatunku arcytrudnych.

Za tydzień ruszają ligi niższych roczników. I wtedy wiosna zacznie rozkręcać się na dobre.

A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
GKS Tychy – Rozwój Katowice
sobota, 13 marca, godz. 12:00, Tychy, ul. Edukacji 7

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Górnik Zabrze – Rozwój Katowice
niedziela, 14 marca, godz. 14:00, Zabrze, ul. Jaskółcza 40

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
FC Wrocław Academy Rozwój Katowice
przełożony na środę, 24 marca, godz. 16:00 (Wrocław, ul. Mianowskiego 2B)

foto: administrator