Akademia: powroty ze zmiennym szczęściem


Wysoka porażka w lidze juniorów starszych, pierwsze zwycięstwo drugiej ekipy juniorów młodszych, remis młodzików.

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w środku tygodnia zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju walczące o ligowe punkty. Na wyjazdowy mecz ze Skrą Częstochowa w I lidze juniorów starszych tradycyjnie wysłaliśmy ekipę juniorów młodszych, wspartych bramkarzem Oskarem Cieślikiem. Skończyło się bardzo dotkliwą porażką 0:6, na którą długo się nie zanosiło. Pierwszą bramkę straciliśmy w samej końcówce I połowy, a tuż po przerwie drugą żółtą kartkę ujrzał Kacper Filipiak i w dziesiątkę nie podjęliśmy już walki.

Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniósł za to drugi zespół juniorów młodszych, będący beniaminkiem II ligi. We wczesne czwartkowe popołudnie na „Kolejarzu” podopieczni Kamila Pągowskiego pokonali UKS Ruch Chorzów 5:2. Co warte podkreślenia, w meczach z UKS-em i Skrą powroty do gry po kontuzjach zaliczyli Cezary Ziarkowski, Karol Adamiec, Fabian Cieślar i Wiktor Skroch. To informacja ważniejsza od wyników.

W środku tygodnia grali też starsi młodzicy, remisując po emocjonującym spotkaniu w Kostuchnie ze Stadionem Śląskim 3:3.

A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
Skra Częstochowa – Rozwój Katowice 6:0 (1:0)
Rozwój Katowice: Cieślik – Filipiak, Haładyń, Skroch, Moczkowski, Bielec, Cieślar, K. Adamiec, Holeczek, Parysz, Jastrzembski oraz Zieliński, Andrejczyk, Ciuchta, Jarek, Figura.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.
Więcej TUTAJ.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – UKS Ruch Chorzów 5:2 (3:0)
Bramki: Buchczik 3, Orzechowski, Pałka.
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Stadion Śląski Chorzów 3:3 (2:3)
Bramki: Musialik 10, Holeczek 40, Czaja 50 – Grędysa 15, Kowal 25, 45.
Trener Krzysztof SOCH.
Więcej TUTAJ.

foto: TB