Akademia: równy krok orlików


Orlicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju tradycyjnie rozgrywały swe mecze o punkty na początku tygodnia. Emocjonujące derby z GKS-em, wygrane z TS AKS Chorzów i Unią II Kosztowy. Nasze drużyny plasują się w swych ligahc na pozycji wicelidera.

W środę mecz na szczycie tabeli rozegrali nasi orlicy. W derbach z GieKSą dwukrotnie musieli odrabiać straty i dwukrotnie dokonali tego, ostatecznie remisując 2:2 i pozostając w tych rozgrywkach bez porażki. Wszystkie gole padły na przestrzeni 8 minut. Klasyfikacji przewodzi GKS, Rozwój jest wiceliderem.

Drugie miejsce zajmuje też nasz drugi zespół orlików z ligi okręgowej. Odnotował 3 zwycięstwo i po 4 kolejkach ma 9 punktów. Tym razem pokonał w Chorzowie tamtejszy AKS 10:3. Dwucyfrówka padła też w meczu orlików młodszych z IV ligi okręgowej E2, która kontynuuje sezon rozpoczęty jesienią. Podopieczni Igora Pachy wygrali z Unią II Kosztowy 15:1. W tabeli po 11 kolejkach ustępują tylko – o 6 „oczek” – GKS-owi III Katowice.

W naszych rozkładach jazdy Akademii na weekend informujemy nieraz o zjazdach ligi S9, czyli rozgrywek, w których nie ma tabel, wyników, a jest dużo pozytywnych emocji, aktywność i dobra zabawa. Gospodarzem niedzielnego zjazdu był Rozwój, na boisku w Kostuchnie spotkały się drużyny 2014 roczników – prócz nas, także Raków Częstochowa, Rekord Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, Górnik Zabrze, GKS Tychy i Stadion Śląski Chorzów. Mecze trwały po 18 minut, każdy rozegrał ich sześć, odbywały się na trzech boiskach jednocześnie.

E1 III LIGA WOJEWÓDZKA ORLIKÓW
Rozwój Katowice – GKS Katowice 2:2 (0:0)
Bramki: Bibel 54, Konowol 60 – Fidler 52, Oględziński 57.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

E1 VI LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
TS AKS Chorzów – Rozwój II Katowice 3:10
Bramki:
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

E2 IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Rozwój Katowice – Unia II Kosztowy 15:1 (10:0)
Bramki: Lewandowski 3, Stańczyk 3, Pawlik 3, Szymała 2, Macioł, Krybus, Jurowicz, Hajji – Krawczyk.
Trener Karol KURZACZEK.
Więcej TUTAJ.

foto: Wiktoria Michalska