Akademia: Rozwój ze zmiennym szczęściem


Punkty młodzików, come back trampkarzy w Częstochowie, porażki w ligach juniorów starszych i młodszych – za zespołami Akademii Piłkarskiej Rozwoju kolejny weekend walki o punkty.

W I lidze śląskiej juniorów starszych z racji natężenia meczów tym razem wystawiliśmy skład bardzo daleki od optymalnego. Zresztą trudno o takowym mówić, skoro w naszym klubie jest tylko pięciu zawodników ze statusem juniora starszego. Derby z GKS-em Katowice zakończyły się porażką 0:4. W tabeli spadliśmy z 10. na 12. miejsce, nad otwierającym strefę spadkową ROW-em 1964 Rybnik (14. lokata) mamy 4 punkty przewagi. GieKSa jest 14.

Nadal bez punktu pozostaje nasz drugi zespół juniorów młodszych w II lidze śląskiej B1. Rozwój, który jest beniaminkiem tych rozgrywek, tym razem uległ wysoko Polonii Bytom.

Świetne wieści dotarły do nas już w piątkowy wieczór z Częstochowy. Tam młodsi trampkarze Rozwoju pokonali Raków. Co prawda to gospodarze w drugiej połowie wyszli na prowadzenie, ale podopieczni Seweryna Gancarczyka odpowiedzieli bramkami Michała Kręcichwosta i Wiktora Nowaka, odnosząc czwarte zwycięstwo w sezonie. Po 5 kolejkach tabeli II ligi przewodzi z kompletem punktów Stadion Śląski Chorzów, podium uzupełniają Akademia 2012 Jaworzno i Rozwój.

Punkt z Chorzowa przywieźli młodzicy z II ligi D1. Drużyna trenera Krzysztofa Socha zremisowała ze Stadionem Śląskim. Rozwój trudno pokonać, w 6 kolejkach poniósł tylko jedną porażkę. W tabeli plasuje się na 4. miejscu z 9 punktami. Wyżej są Górnik, GKS i Skra.

Niedziela rozpoczęła się od spotkania z Piastem Gliwice na „Kolejarzu” w II lidze młodzików D2. W środę podopieczni Pawła Rosy wygrali w Gliwicach 7:3, szybki rewanż zakończył się zwycięstwem Rozwoju 8:2. Nasz zespół jest wiceliderem tabeli z bilansem 4 wygranych i 1 porażki. Liderem – GKS Katowice.

O meczach w CLJ U-17 z Ruchem (0:0) i U-15 z Rakowem (1:6) informowaliśmy w osobnych newsach. Orlicy grają w poniedziałek i wtorek, co awizowaliśmy TUTAJ.

A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – GKS Katowice 0:4 (0:1)
Bramki: Pietrzyk 39, Korus 62, Flak 69. 73.
Rozwój: Cieślik – Roj, Machalski (46. Krawczyk), Buchczik, Andrejczyk, Moczkowski (65. P. Adamiec), Jarosz, Orzechowski (70. Przybyła), Pałka, Rosół (82. Bryła), Krawczyk.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.
Więcej TUTAJ.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – Polonia Bytom 1:7 (0:2)
Bramki: Krawczyk 85 – Ściański 20, Drzewiecki 39, 56, Ankiewicz 48, Chojnowski 51, Piontek 59, Zając 75.
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Raków Częstochowa – Rozwój Katowice 1:2 (0:0)
Bramki: Sitak 59 – Kręcichwost 61, Nowak 74.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice 1:1 (1:1)
Bramki: Grześka 36 – Czaja 41.
Trener Krzysztof SOCH.
Więcej TUTAJ.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Piast Gliwice 8:2 (5:2)
Bramki: Proszczuk 8, 38, Mastalski 33, 40, Grzelak 43, Cząstkiewicz 50, Bokisz 51, Jambor 56 – Michalski 1, 45.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

foto: administrator