Akademia: szalony szczyt młodzików, dobra seria trampkarzy


Za nami emocjonujący weekend dla drużyn Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice. Zdecydowanie więcej zwycięstw niż porażek! Sprawdźcie, jak sobie radziły.

Jednym z najważniejszych wydarzeń weekendu dla naszej Akademii był mecz na szczycie tabeli pierwszej ligi młodzików. Widowisko nie zawiodło. Konfrontacja przewodzącego stawce Rozwoju z wiceliderem Skrą Częstochowa, do jakiej doszło w sobotni ranek na „Kolejarzu”, była szalenie emocjonująca i zakończyła się remisem 3:3. Mógł nas boleć, skoro podopieczni Pawła Rosy prowadzili już 3:1, ale w końcówce stracili 2 gole i 2 punkty. Finalnie, w tabeli utrzymana została 5-punktowa przewaga nad młodzikami z Częstochowy. W najbliższy weekend nasi zawodnicy zagrają w Bielsku-Białej z trzecim w klasyfikacji BBTS-em Podbeskidzie.

Pełną pulę zgarnęli za to pozostali młodzicy. Drugi zespół młodzików starszych Rozwoju w IV lidze okręgowej pokonał 3:0 siemianowicką Jedność. Była to ich pierwsza wygrana w sezonie. W tym samym rozmiarze młodzicy młodsi D2 zwyciężyli na wyjeździe Sarmację Będzin. Hat tricka na przestrzeni ledwie 13 minut skompletował Piotr Dyl. Drużyna Pawła Kwiatkowskiego zachowała tym samym status zespołu niepokonanego i zarazem raptem 2-punktową stratę do przewodzącego tabeli Zagłębia Sosnowiec.

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli nasi trampkarze. Podopieczni Seweryna Gancarczyka tym razem pokonali w Jaworznie tamtejszą Akademię 2012. Skończyło się 2:1 po dwóch golach Krzysztofa Czai. Ze świetnym bilansem 7 wygranych oraz 2 porażek depczą po piętach liderom II ligi. Do częstochowskiego duetu, Rakowa i Skry, tracą tylko punkt, a w zanadrzu mają jeszcze dwie konfrontacje z tymi rywalami. Za tydzień – mecz z innym zespołem z Częstochowy, zamykającym tabelę z zerowym dorobkiem Ajaksem.

Podwójne starcie w Zabrzu z Gwarkiem mieli w niedzielę nasi juniorzy młodsi. Pierwsza drużyna w I lidze wygrała 3:0. Chwilę później zabrzanie wzięli rewanż i pokonali nasz drugi zespół w takim samym stosunku. W tabeli drugiej ligi, która służy nam do utrzymywania meczowego rytmu dla zawodników z szerokiej kadry, plasujemy się na przedostatniej pozycji. Za tydzień domowy mecz z Ruchem II Chorzów.

Szerzej o (zwycięskich) meczach w I lidze juniorów starszych i I lidze juniorów młodszych informowaliśmy w osobnych newsach. Wyników drużyn orlików E1 i oraz młodszych roczników nie publikujemy.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Gwarek II Zabrze – Rozwój II Katowice 3:0 (2:0)
Bramki: Iłczyk 20, Jarasz 34, Mączka 48.
Rozwój II Katowice: Figura – Andrejczyk, Szablicki, Semik, Rzeszowski, Pałka, Orzechowski, Madaj, Kowalczyk, Jarosz, Buchczik oraz Białek, Rams, Bałos, Kręcichwost, P. Adamiec, Molczyk, Buba.
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Akademia Jaworzno – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
Bramki: Falkowski 52 – Czaja 34, 70.
Rozwój Katowice: Rybacki, Orzełek, Mazur, Lazar, Karolik, Holeczek, A. Gancarczyk, Czaja, Ciszewski, Chachurski, Bujok oraz Wilik, Widera, Rogacki, Machowski, Kukuła, Lipiński, Komander.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Skra Częstochowa 3:3 (1:1)
Bramki: Rogosz 12, Browarski 51, Proszczuk 54 – Pilarski 39, Węgier 60, Dec 60+3.
Rozwój Katowice: Amrosz, Polarz, Jambor, Noworolnik, Browarski, Bezak, Szymkowiak, Rogosz, Mastalski oraz Jaworski, Kurtok, Smoła, Proszczuk, Majewski, Bokisz, Grzelak, Mosór.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Rozwój II Katowice – Jedność Siemianowice 3:0 (2:0)
Bramki: Konowol 22, Bibel 26, 49.
Rozwój II Katowice: Wojarski, Pawlik, Orłowicz, Zalewski, Kordaczka-Matysiak, Konowol, Bibel, Korzeniec, Ryborz oraz Boryczka, Cebo, Piszczek, Żelichowski, Drozd.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Sarmacja Będzin – Rozwój Katowice 0:3 (0:2)
Bramki: Dyl 33, 43, 46
Rozwój Katowice: Stolka, Myszkowski, Maleta, Dyl, Benek, Zoń, Pająk, Dąbrowski, Tataruch oraz Wójcik, Wojarski, Stolorz, Kowalewski.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

foto: Facebook Rozwój 2008